Aktualności
20.10.2023

Startuje nowy sezon PlusLigi. Indykpol powalczy o awans do fazy play-off

Indykpol AZS Olsztyn nowy sezon PlusLigi rozpoczyna z nadzieją na dobry sportowy wynik. Cel jest jasny - awans do fazy play-off. Pierwsze domowe spotkania akademicy rozgrywać będą jeszcze w Iławie. Ale prawdopodobnie w grudniu wrócą do swojego dawnego domu - odnowionej Hali Urania.

 

Przypomnijmy, że kortowską drużynę opuścili latem: kapitan Robbert Andringa, Bartłomiej Lipiński, Karol Butryn, Jan Król, Mateusz Poręba, Taylor Averill i Grzegorz Pająk. Kadrę wzmocnili natomiast: znakomity atakujący reprezentacji Brazylii Alan Souza, argentyński przyjmujący Manuel Armoa a także: Nicolas Szerszeń, Cezary Sapiński, Mateusz Janikowski i Jakub Majchrzak. W Olsztynie na kolejny sezon zostali: Jakub Hawryluk, Jakub Ciunajtis, Karol Jankiewicz, Joshua Tuaniga, Dawid Siwczyk, Szymon Jakubiszak, Moritz Karlitzek i Kamil Szymendera.

W środę 18 października - na trzy dni przed pierwszym ligowym spotkaniem sezonu 2023/2024 - w gościnnych progach Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyła się tradycyjna, przedsezonowa konferencja prasowa. Udział w niej wzięli: JM Rektor UWM prof. Jerzy Przyborowski, Tomasz Jankowski (Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA), trener Javier Weber oraz nowy kapitan drużyny Nicolas Szerszeń.

"Nowy sezon PlusLigi jest dla naszej drużyny wyjątkowy, bowiem w jego trakcie wrócimy do Hali Urania. Chciałbym z tego miejsca podziękować Burmistrzowi miasta Iławy za udostępnienie hali, w której zespół grał przez ostatnie dwa lata. Cieszę się, że jest z nami także fantastyczny trener Javier Weber. To zaszczyt móc współpracować z Panem!" - mówił prof. Jerzy Przyborowski, Rektor UWM w Olsztynie. "Mamy sześciu nowych zawodników, którzy dołączyli do ośmiu, którzy kontynuują u nas grę. Liczę na to, że ten sezon będzie co najmniej równie dobry jak poprzedni. Ale zawsze liczy się też na to, że będzie lepszy!".

 

Tomasz Jankowski - Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA - podczas konferencji prasowej podkreślał, że klub ma najwyższy od lat budżet. Ale... i tak nie należy pod tym względem do ligowych potentatów. "Dzięki wsparciu naszych sponsorów (z firmą Indykpol na czele), władz miasata i władz samorządu województwa, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie mamy najwyższy budżet w ostatnich latach. Natomiast jest to... dopiero jedenasty budżet w lidze. Nie mamy wsparcia spółek skarbu państwa, ale radzimy sobie, jak możemy. Próbujemy wyciagać talenty i tak organizować ten budżet, żeby znalazło się miejsce m.in. dla jednego z najlepszych atakujących na świecie" - mówił Tomasz Jankowski. I dodał: "Naszym celem będzie awans do najlepszej ósemki. Nie będzie to łatwe, bo takich drużyn jak my - można powiedzieć: średniaków - jest kilka. Każdy ma apetyt na fazę play-off. Ale nasza drużyna w poprzednich latach pokazała charakter."

Optymistą przed startem nowego sezonu jest argentyński szkoleniowiec Indykpolu AZS Olsztyn, "Jestem bardzo szczęśliwy, ze wróciłem  do Olsztyna. Dziękuję za dobre słowo Rektorowi i prezesowi klubu. Jestem podekscytowany przed startem nowego sezonu. Mamy mieszankę doświadczonych i młodych zawodników. Kiedy tworzyliśmy ten zespół na przełomie stycznia i lutego, myśleliśmy nie tylko o tym, ale i następnym sezonie. Dlatego pozyskaliśmy tak młodych zawodników jak Manuel Armoa czy Mateusz Janikowski. Mamy też kilku innych zdolnych graczy, jak Jakub Hawryluk. Ale dla mnie najważniejsze jest to, co będzie teraz. Ten zespół ma wielkie szanse, by grać bardzo dobrze" - mówi Javier Weber.

 

W pierwszych trzech kolejkach nowego sezonu Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się z drużynami, które kilka miesięcy temu walczyły o medale PlusLigi - Aluronem CMC Wartą Zawiercie, Jastrzębskim Węglem i Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. "Początek sezonu będzie bardzo trudny. Gramy z wielkimi zespołami. To dla nas wielkie wyzwanie. Ale wierzę w tę drużynę. Sezon jest długi. Mamy do rozegrania wiele spotkań w krótkim czasie. Mamy wielu dobrych zawodników - jak Alan Souza, Nicolas Szerszeń czy Joshua Tuaniga - prezentujących klasowy poziom. Chcemy być przede wszystkim drużyną. Liczę więc na bardzo dobrą dyspozycję swojego zespołu. Naszym celem jest awans do fazy-play off. Liczę, że ciężka praca przyniesie efekt i oczekuję dobrej gry - takiej, jak w poprzednim sezonie" - dodał trener Weber.

Przed pierwszym meczem sezonu 2023/2024 Piotr Szauer rozmawiał także z nowym kapitanem akademików - Nicolasem Szerszeniem. Posłuchajcie!

Nowy sezon siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zainaugurują już w sobotę 21 października. W hali w Iławie zmierzą się z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Początek spotkania o 20:30. A transmisja oczywiście na antenie Radia UWM FM. Na przedmeczowe studio zapraszamy już o 20:00.

 

Plan pierwszych spotkań Indykpolu AZS Olsztyn w sezonie 2023/2024 PlusLigi:

21.10.2023  20:30   Indykpol AZS Olsztyn - Aluron CMC Warta Zawiercie
24.10.2023  18:30   Jastrzębski Węgiel - Indykpol AZS Olsztyn
28.10.2023  14:45   Indykpol AZS Olsztyn - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
04.11.2023  14:45   Stal Nysa - Indykpol AZS Olsztyn

Przyjaciele - stań się jednym z nich: