09.12.2023

Indykpol AZS Olsztyn wygrał w Lubinie

Indykpol AZS Olsztyn pokonał na wyjeździe 3:0 (25:23, 25:22, 25:14) KGHM Cuprum Lubin i awansował na siódme miejsce w tabeli PlusLigi. To szóste zwycięstwo akademików w obecnym sezonie. 17 grudnia w nowej Hali Urania o kolejne punkty powalczą z Bogdanką LUK Lublin.

Trener Javier Weber po ostatniej porażce 2:3 z Barkomem Każany Lwów dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie. Pierwsza spowodowana była urazem, którego w tym spotkaniu doznał Alan Souza. Brazylijski atakujący pojechał z drużyną do Lubina, ale nie pojawił się na parkiecie. Zastąpił go Manuel Armoa. Za Cezarego Sapińskiego zagrał natomiast od pierwszej minuty Dawid Siwczyk.

W pierwszą partię lepiej weszli olsztynianie. Zaczęli ją od prowadzenia 7:3, ale dali się przegonić. Cuprum wypracowało sobie nawet dwupunktową przewagę (11:9) i mecz się wyrównał. W końcówce jednak minimalnie lepsi byli goście wygrywając 25:23. W drugim secie prowadzenia nie oddali już natomiast do końca. Choć podkreślić też trzeba, że choć odskakiwali na 4-5 punktów, w decydującym momencie pozwolili rywalom zbliżyć się na dwa oczka (24:22). Ale ponownie cieszyli się ze zwycięstwa - tym razem 25:22.

Świetnie w polu zagrywki prezentował się zwłaszcza Moritz Karlitzek. W całym spotkaniu zapisał na swoim koncie 5 asów. Skuteczny był również Manuel Armoa. Ale statuetka MVP powędrowała do Nicolasa Szerszenia. Kapitan Indykpolu zdobył w sumie 15 punktów. W trzecim secie akademicy wygrali już bardzo pewnie 25:14.

"Czuję się świetnie. Zagraliśmy dobre spotkanie w każdym elemencie, mimo, że pierwszy set był dość chwiejny - raz to my mieliśmy dwa punkty przewagi, by po chwili to nasz rywal był z przodu. Popełnialiśmy również proste błędy. W kolejnych partiach zagraliśmy jak drużyna, nasz serwis wyglądał bardzo dobrze, a pod względem gry w systemie blok-obrona, to było nasze najlepsze spotkanie" - podsumował Javier Weber, szkoleniowiec Indykpolu AZS Olsztyn.

Posłuchajcie jak spotkanie podsumowali Nicolas Szerszeń i Manuel Armoa. Rozmawiał z nimi Mateusz Lewandowski.

Teraz przed akademikami wielkie wydarzenie. W niedzielę 17 grudnia o 17:30 rozegrają pierwszy mecz w nowej Hali Urania. A zmierzą się z Bogdanką LUK Lublin. Biletów na to spotkanie już nie ma. Ale transmisji oczywiście będziecie mogli wysłuchać na antenie Radia UWM FM! Zapraszamy!