23.12.2023

Akademicy bez punktów w meczu z Treflem

Indykpol AZS Olsztyn przegrał w Ergo Arenie 0:3 (27:29, 22:25, 21:25) z Treflem Gdańsk i zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w tabeli PlusLigi. Akademicy nie wykorzystali szansy, by poprawić swoją lokatę przed świętami. Radzić musieli sobie bez swojego kapitana - Nicolasa Szerszenia.

Trener Javier Weber dokonał dwóch korekt w wyjściowym składzie. Zabrakło w nim m.in. kapitana Nicolasa Szerszenia, który w poprzednim meczu z Bogdanką LUK Lublin (przegranym 2:3 w Hali Urania) znów zaczął narzekać na ból mięśni brzucha. Zastąpił go Manuel Armoa. Na rozegraniu zagrał natomiast Karol Jankiewicz. Na parkiecie od pierwszej minuty pojawili się ponadto: Cezary Sapiński, Szymon Jakubiszak, Alan Souza, Moritz Karlitzek i Jakub Hawryluk.

Pierwsza partia była niezwykle wyrównana. Żadnej z drużyn nie udało się zbudawać zdecydowanej przewagi. Ale w końcówce pierwsi piłki setowe w górze mieli akademicy. Ale nie wykorzystali swoich trzech szans. A chwilę później gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa 29:27. W ich szeregach wyróżniali się zwłaszcza: Mikołaj Sawicki, Piotr Orczyk i Kevin Sasak.

Olsztynianie dobrze weszli w drugiego seta. Skuteczność Cezarego Sapińskiego i błysk talentu Manuela Armoy sprawiły, że prowdzili 11:7. Dali się jednak dogonić przy stanie 13:13. Wtedy trener Weber zdecydował się wpuścić na parkiet Kamila Szymenderę, który zmienił Moritza Karlitzka. Za Jankiewicza pojawił się też Joshua Tuaniga. Ale Trefl nadal prezentował się dobrze, czego efektem było prowadzenie 19:16. Goście popełniali za to sporo błędów i... znów przegrali -  tym razem 22:25.

W trzecim i ostatnim secie obie ekipy wróciły do wyjściowych składów. Od początku przewagę mieli gdańszczanie. Co ciekawe zespół z Kortowa lepiej prezentował się w przyjęciu, ale był nieskuteczny w ataku. Brakowało Nicolasa Szerszenia, który w tym sezonie kilkukrotnie pokazywał, że potrafi poderwać drużynę do walki. A bez niego... wygląda ona na bezsilną... Przewaga Trefla rosła (9:7, 14:10, 19:14). Akademicy próbowali zniwelować straty w końcówce, ale brakowało im jakości. Przegrali 21:25 a całe spotkanie 0:3. Statuetkę MVP otrzymał Mikołaj Sawicki.

Najskuteczniejsi w drużynie z Kortowa w meczu z Treflem byli: Alan Souza i Manuel Armoa. Zdobyli po 12 punktów. A Mateusz Lewandowski o podsumowanie meczu porosił trenera Javiera Webera oraz rozgrywającego Joshua Tuanigę. Posłuchajcie!

Po świątecznej przerwie siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn do treningów wrócą w środę. Kolejne spotkanie rozegrają w sobotę 30 grudnia. O 17:30 w Hali Urania podejmą PGE GiEK Skrę Bełchatów. Transmisja meczu na antenie Radia UWM FM. Zapraszamy!