28.12.2023

Anastazja Kuś - sportowe odkrycie 2023 roku na Warmii i Mazurach

Anastazja Kuś pod koniec roku trenowała w Portugalii pod okiem Aleksandra Matusińskiego. Szkoleniowiec żeńskiej sztafety 4x400 metrów dał sygnał, że nastolatka z Olsztyna ma szansę na występ podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Czy już czuje się jedną z "Aniołków"? Jak podsumowała udany dla siebie rok? Posłuchajcie rozmowy Piotra Szauera!

Anastazja Kuś w lipcu wywalczyła w Słowenii złoty medal Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy EYOF Maribor 2023. Reprezentantka klubu AZS UWM Olsztyn trenująca pod okiem Bronisławy Ludwichowskiej wygrała bieg na 400 metrów z czasem 53,21 sekundy. W tym roku biła swoje życiowe rekordy na 100, 200 i 400 metrów. Na tym ostatnim dystansie wywalczyła także złoty medal Mistrzostw Polski U18. Choć ma dopiero 16 lat, znalazła się również w kadrze na Mistrzostwa Europy U20 w Jerozolimie. Tam ze sztafetą żeńską zajęła piąte miejsce.

Choć robi się o niej coraz głośniej i już stuka do kadry seniorek, na wszystko to patrzy spokojnie. I skupia się na po prostu na pracy.

Z Anastazją Kuś spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!