07.01.2024

Constract rozpoczął nowy rok pewną wygraną w Toruniu

Constract Lubawa rozpoczął rundę rewanżową sezonu 2023/2024 w Futsal Ekstraklasie od pewnego zwycięstwa. Drużyna Dawida Grubalskiego pokonała na wyjeździe 6-2 (3-1) FC Reiter Toruń i obroniła pozycję lidera tabeli. W jej kadrze po zimowej przerwie zabrakło jednak Jakuba Raszkowskiego.

Najskuteczniejszy obok Pedrinho zawodnik Mistrzów Polski mimo obowiązującego kontraktu z KS Constract Lubawa został na pół roku wypożyczony do silnego hiszpanskiego klubu. "Cieszę się, że pomogłem mu spełnić to marzenie! Powiedziałem siedem lat temu: Zaufaj mi, a w przyszłości zagrasz w Hiszpanii!" - pisał kilka dni temu w mediach społecznościowych Dawid Grubalski.

Lubawianie już bez Raszkowskiego rozegrali w niedzielę swój pierwszy mecz w 2024 roku. Już do przerwy w Toruniu prowadzili 3:1. Wynik w ósmej minucie otworzył Pedrinho. Gospodarze odpowiedzieli bramką Krzysztofa Elsnera, ale już chwilę później dwa trafienia dla Constractu dorzucili Kacper Sendlewski i Adriano Lemos.

W drugiej połowie długo żadnej z drużyn nie udało się pokonać bramkarza rywali. Dopiero w 31. minucie na 4-1 trafił Pedrinho. Torunianie próbowali odrabiać straty, ale stać ich było tylko na jeszcze jedną bramkę. Ponownie na listę strzelców wpisał się Elsner. A w końcówce dwa gole Tomasza Kriezela sprawiły, że goście wygrali bardzo pewnie 6-2.

"Przyjechaliśmy tutaj bardzo skoncentrowani. Graliśmy bardzo konsekwentnie i nie pozwalaliśmy na wiele sytuacji pod naszą bramką. Uważam, że zasłużenie wygraliśmy" - ocenił Dawid Grubalski.

FC Reiter Toruń – Constract Lubawa 2-6 (1-3)
Krzysztof Elsner 11', 33' – Pedrinho 8', 31', Kacper Sendlewski 13', Adriano Lemos 13', Tomasz Kriezel 39', 39'

W tabeli Futsal Ekstraklasy Constract wciąż ma punkt przewagi nad Rekordem Bielsko-Biała i dwa oczka nad Piastem Gliwice. Kolejne spotkanie lubawianie rozegrają już w środę 10 stycznia. O 20:00 we własnej hali zmierzą się z BSF Bochnia.