18.01.2024

Niespodzianka w Pucharze Polski. Stomilanki wyeliminowały AZS

W spotkaniu 1/32 finału Pucharu Polski w futsalu kobiet Stomilanki Olsztyn wygrały niespodziewanie w Hali Urania 4-3 (2-1) z AZS UWM High Heels Olsztyn. Z rozgrywkami w kolejnej rundzie pożegnały się natomiast zawodniczki AS Stomil Olsztyn przegrywając na własnym parkiecie 4-8 (2-5) z KS Nowy Świt Górzno.

W środę w nowym obiekcie przy Al. Piłsudskiego zmierzyła się ostatnia drużyna tabeli Ekstraligi piłki nożnej kobiet z liderkami Makroregionu I pierwszej ligi futsalu. Zawodniczki trenera Dariusza Maleszewskiego przygotowują się obecnie do rundy wiosennej rozgrywek na trawie. Można było zatem przypuszczać, że grę w Pucharze Polski w hali traktują bardziej treningowo. Okazało się jednak, że udało im się pokonać kortowskie "Szpilki", które pod dachem czują się jak przyłowiowa ryba w wodzie. Do przerwy po bramkach Katarzyny Kałużnej i Alicji Sokołowskiej prowadziły 2-1. AZS odpowiedział w końcówce pierwszej połowy golem Julii Klonowskiej. Tuż po zmianie stron na 3-1 podwyższyła Karolina Taranowska. I choć zawodniczkom z UWM udało się wyrównać dzięki trafieniom Klonowskiej i Joanny Ścisłowskiej, na sześć minut przed ostatnim gwizdkiem decydującą o zwycięstwie bramkę strzeliła Justyna Libera.

Po spotkaniu Patryk Gąsiorowski rozmawiał z trenerami obu ekip - Dariuszem Maleszewskim i Aleksandrą Kojadyńską. Posłuchajcie!

Stomilanki Olsztyn - AZS UWM High Heels Olsztyn 4-3 (2-1)
Katarzyna Kałużna 11', Alicja Sokołowska 18', Karolina Taranowska 22', Justyna Libera 34' - Julia Klonowska 19', 27', Joanna Ścisłowska 29'

Stomilanki: Patrycja Krajewska - Katarzyna Kałużna, Gabriela Kędzia, Oliwia Korzec, Kamila Osajkowska oraz Oliwia Czarnecka, Weronika Kamala, Justyna Libera, Wiktoria Skrzypińska, Alicja Sokołowska, Karolina Taranowska, Martyna Żukowska.
AZS: Maja Bogacka - Oliwia Cwalińska, Julia Klonowska, Natalia Łapińska, Anna Sawicka oraz Aneta Wasilewska - Amelia Cwalińska, Weronika Dąbrowska, Aleksandra Kojdyńska, Weronika Łobocka, Julia Matłosz, Dominika Nowakowska, Joanna Ścisłowska

W 1/16 finału Pucharu Polski AS Stomil Olsztyn grała  natomiast z liderkami Ekstraligi Futsalu. Choć z awansu cieszył się KS Nowy Świt Górzno, podkreślić trzeba, nie faworytkom nie przyszedł on łatwo. Po jedenastu minutach na tablicy wyników widniał bowiem remis 2-2. Dla olsztynianek bramki strzeliły Wiktoria Fidurska i Małgorzata Milewska. Ale rywalki jeszcze przed przerwą trzykrotnie trafiały do siatki i pierwszą połowę zakończyły prowadząc 5-2. Później zwiększyły jeszcze przewagę. Ostatecznie wygrały 8-4 a Stomil stać było jedynie na kolejne dwa gole - Aleksandry Bączek i Oliwii Kamińskiej.

"Graliśmy konsekwentnie. Ale nie uniknęliśmy błędów. Mecz był wyrównany, ale przeciwnik strzelał bramki po naszych stratach. W drugiej połowie ciężko było odrobić wynik. Ale myślę, że nie mamy się czego wstydzić" - podsumował trener AS Stomil Olsztyn Marek Maleszewski.

AS Stomil Olsztyn - KS Nowy Świt Górzno 4-8 (2-5)
Wiktoria Fidurska 6', Małgorzata Milewska 11', Aleksandra Bączek 32', Oliwia Kamińska 37' - KS Górzno 4', 8', 13', 18', 19', 33', 34', 34'

AS Stomil Olsztyn: Czasnojć Kornelia, Milewska Małgorzata, Szczepkowska Lena, Kowalczyk Wiktoria, Fidurska Wiktoria, Sikorska Dominika, Bączek Aleksandra, Prusik Oliwia, Farelnik Wiktoria, Brakoniecka Matylda, Ziemkiewicz Aleksandra, Kamińska Oliwia, Wawrzeniak Alicja, Yeromenko Aleksandra

Stomilanki Olsztyn w 1/16 finału Pucharu Polski w futsalu zmierzą się we własnej hali z Włókniarzem Białystok. Ta sama drużyna przyjedzie do stolicy naszego regionu już w najbliższą sobotę 20 stycznia. 0 12:30 w Kortowie w ramach rundy rewanżowej rozgrywek I ligi futsalu kobiet zagra z AZS-em UWM High Heels Olsztyn. Natomiast na niedzielę 21 stycznia o 13:00 zaplanowano mecz DTS Helios Białystok - AS Stomil Olsztyn.