Aktualności
28.01.2024

Studentki UWM awansowały do finałowego turnieju AMP w futsalu

Studentki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie awansowały do finałowego turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. Turniej kwalifikacyjny odbył się w Poznaniu. Zawodniczki z Kortowa w decydującym spotkaniu pokonały  3-2 Uniwersytet Gdański.

Do Poznania pojechała 14-osobowa kadra Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Cel był jasny - awans do finałowego turnieju, który w dniach 22-25 lutego odbędzie się w Warszawie. W swojej grupie olsztynianki zajęły drugie miejsce. Pierwszego dnia pokonały 4-1 Politechnikę Łódzką i 4-0 SGH Warszawa. W piątek mierzyły się z AWF-em Warszawa. Mecz zakończył się remisem 2-2, co oznaczało, że rywalki (dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu w dwóch poprzednich spotkaniach) wygrały grupę. A zawodniczki z UWM musiały rozegrać jeszcze dodatkowe spotkanie z Uniwersytetem Gdańskim. Wygrał 3-2 i znalazły się w najepszej szóstce turnieju. W sobotę w meczu o piąte miejsce przegrały 0-1 z AWF-em Poznań.

Kadra UWM:
- Maja Bogacka (B)
- Maja Krakowiak (B)
- Oliwia Cwalińska (C)
- Amelia Cwalińska
- Weronika Dąbrowska
- Julia Klonowska
- Aleksandra Kojadyńska
- Natalia Łapińska
- Weronika Łobocka
- Hania Marcinowicz
- Julia Matłosz
- Julia Sęder
- Anna Siwicka
- Karolina Szymańska

"Na pewno cel podstawowy - czyli awans do turnieju finałowego - został zrealizowany. Wynik mógł być lepszy. Ale pamiętajmy o tym, że było to tylko przetarcie szlaków przed tym, co czeka nas w Warszawie. Mogliśmy wiele rzeczy posprawdzać, potestować i dać więcej minut dziewczynom, które mniej grały do tej pory. W tym roku naprawdę jesteśmy mocne!" - mówiła na naszej antenie Aleksandra Kojadyńska, grająca trenerka AZS UWM High Heels Olsztyn.

Posłuchajcie rozmowy Piotra Szauera!

Teraz kortowskie "Szpilki" wracają do ligowej rywalizacji. Już w niedzielę 4 lutego o 14:00 we własnej hali zmierzą się z Heliosem Białystok. Przypomnijmy, że do tej pory wygrały wszystkie sześć spotkań w I lidze.

Plan najbliższych spotkań AZS UWM High Heels Olsztyn:
- AZS UWM High Heels Olsztyn - Helios Białystok | 04.02. 14:00 (ul. Prawocheńskiego 7, Olsztyn)
- AS Stomil Olsztyn - AZS UWM High Heels Olsztyn | 11.02. 17:00 (ul. Krasickiego 2, Olsztyn)
- AZS UWM High Heels Olsztyn - Ekosport Białystok | 17.02. 12:30 (ul. Prawocheńskiego 7, Olsztyn)
- Akademickie Mistrzostwa Polski w Futsalu - FINAŁ | 22-25.02. (Warszawa)
- Forty Piątnica - AZS UWM High Heels Olsztyn | 10.03. 18:00 (Piątnica)

Przyjaciele - stań się jednym z nich: