Aktualności
03.02.2024

Constract w kolejnej rundzie Pucharu Polski

Constract Lubawa wygrał na wyjeździe 12-2 (5-1) z drugoligowym Pegazem Drobin i awansował do 1/8 finału Pucharu Polski w futsalu. Drużyna Dawida Grubalskiego do rywalizacji przystąpiła bez kilku zawodników, którzy przebywają na zgrupowaniach swoich reprezentacji.

 

Foto: KS Constract Lubawa

Tomasz Kriezel, Paweł Kaniewski, Mateusz Mrowiec i Kacper Sendlewski w piątek zagrali w meczu towarzyskim w którym Polska pokonała 4-1 Arabie Saudyjską. Jedną z bramek strzelił ostatni w wymienionych zawodników. Natomiast Martin Dosa poleciał z kadrą Słowacji do Chin.

Trener Dawid Grubalski miał więc do dyspozycji głównie zagranicznych zawodników. I to oni odegrali w Drobinie główne role. Po trzy gole zapisalli na swoim koncie Claudinho i Éverton, zaś po dwa trafienia dorzucili Adriano Lemos i Keko. Na zwycięstwo 12-2 złożyły się także dwa trafienia Mateusza Lisowskiego. Świetnie spotkanie rozegrał także Pedrinho. Lider klasyfikacji strzelców Futsal Ekstraklasy tym razem nie pokonał bramkarza, ale świetnie rozdzielał piłki, asystując przy większosci bramek. Gospodarze odpowiedzieli jedynie dwa razy. W końcówce pierwszej i drugiej połowy trochę radości lokalnym kibicom dali: Jakub Gąsiorowski i Jakub Sierpiński.

Pegaz Drobin - Constract Lubawa 2-12 (1-5)
Jakub Gąsiorowski 20', Jakub Sierpiński 33' - Adriano Lemos 3', 9', Mateusz Lisowski 5', 21', Claudinho 12', 20', 34', Éverton 28', 30', 31', Keko 29', 38'

Kolejne spotkanie Constract Lubawa rozegra w niedzielę 11 lutego. O 18:00 we własnej hali zmierzy się z ostatnią drużyną tabeli Futsal Ekstraklasy - Sośnicą Gliwice. Mistrzowie Polski w tych rozgrywkach po dwudziestu kolejkach zajmują trzecie miejsce - tracą punkt do Rekordu Bielsko-Biała i dwa oczka do lidera Piasta Gliwice.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: