Aktualności
03.02.2024

Drugi wygrany sparing Stomilanek

W swoim drugim w tym roku meczu kontrolnym Stomilanki Olsztyn pokonały na wyjeździe 3-0 (0-0) wiceliderki I ligi - Energa Checz Marcus Gdynia. Bramki dla drużyny Dariusza Maleszewskiego strzeliły w drugiej połowie dwie nowe zawodniczki - Livia Potengova i Federica Dallara.

Foto: Kobiecy Klub Piłkarski Stomilanki Olsztyn

Przypomnijmy, że od 25 do 28 stycznia Stomilanki przebywały na obozie w ośrodku Star-Dadaj. Tuż po jego zakończeniu pojechały do Radomia na pierwszy tej zimy mecz kontrolny z HydroTruck/Sportową Czwórką Radom. Wygrały tam 2-1 (0-1) po bramkach Katarzyny Kałużnej i debiutującej w pierwszym zespole juniorki Julii Dymczyk.

Przez kolejny tydzień trenowały już w Olsztynie. A w sobotę pojechały do Gdyni, by sprawdzić formę na tle innej pierwszoligowej ekipy. Szansę zaprezentowania się na boisku dostały m.in. dwie testowane zawodniczki - Olga Zubczyk i Aleksandra Zielińska. Pierwsza związała się właśnie umową z klubem. Druga zakończyła testy. Po fatalnej rundzie jesiennej w Ekstralidze Dariusz Maleszewski chce wzmocnić kadrę. Od początku przygotowań z drużyną pracują zakontraktowane już: bramkarka Ewa Sikora, słowacka napastniczka Livia Potengova, była królowa strzelczyń I ligi i reprezentantka Polski w beach soccerze Federica Dallara oraz pochodząca z Belize młoda napastniczka występująca ostatnio w Górniku Łęczna - Jayda Brown. Dwie z nich zapewniły Stomilankom wygraną w sobotnim sparingu. Dwa gole zapisała na swoim koncie Dallara a jednego dorzuciła też Potengova.

"Zespół przeciwny - który aspiruje do gry w Ekstralidze - postawił nam dosyć mocne warunki. Grał wysokim pressingiem, co też zmusiło nas do dosyć dobrej pracy jeśli chodzi o pracę w defensywie. Cieszę się, że zagraliśmy na zero z tyłu w tym sparingu, strzeliliśmy trzy bramki. Cieszy też to, że strzeliły je nowe zawodniczki" - podsumował trener Stomilanek.

Z Dariuszem Maleszewskim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Marcus Gdynia - Stomilanki Olsztyn 0-3 (0-0)

Stomilanki Olsztyn: Sikora - Zubczyk, Kędzia, Skrzypińska, Taranowska, Osajkowska, Sokołowska, Kałużna, Libera, Brown, Potengova.
Zagrały także: Krajewska, Żukowska, Czarnecka, Kamala, Dallara i Zielińska.

 

W kolejny weekend Stomilanki pojadą na towarzyski turniej do Lubartowa. Natomiast 17 lutego rozegrają wyjazdowe spotkanie 1/8 finału Orlen Pucharu Polski w piłce nożnej kobiet z AP Orlen Gdańsk U18. Tydzień później zaplanowany jest ostatni sparing przed startem rundy wiosennej Ekstraligi - z Górnikiem Łęczna (w Warszawie). Pierwsze spotkanie o punkty w 2024 roku olsztynianki rozegrają 3 marca ze Śląskiem Wrocław (na stadionie przy Al. Piłsudskiego).

Przyjaciele - stań się jednym z nich: