Aktualności
07.02.2024

Indykpol AZS Olsztyn wygrał w Częstochowie

Indykpol AZS Olsztyn wygrał na wyjeździe 3:0 (26:24, 25:22, 25:21) z Exact Systems Hemarpolem Częstochowa i umocnił się w czołowej ósemce tabeli PlusLigi. To dziewiąte zwycięstwo akademików w obecnym sezonie. O kolejne powalczą 17 lutego. W Hali Urania zmierzą się z Asseco Resovią Rzeszów.

 

Uraz kolana wykluczył z gry w środowym spotkaniu kapitana olsztyńskiej drużyny. Nicolas Szerszeń został złoszony w protokole meczowym, ale jako.. drugi libero. Klub poinformował jednak, że w piątek przejdzie zabieg a później czeka go kilkutygodniowa przerwa.

Rywalizację w Częstochowie akademicy rozpoczęli w składzie: Alan Souza, Szymon Jakubiszak, Cezary Sapiński, Karol Jankiewicz, Moritz Karlitzek, Manuel Armoa i Jakub Hawryluk. W spotkanie weszli znakomicie, prowadzenie 5:0 zawdzięczając głównie Karlitzkowi, który trzykrotnie pocelował rywali zagrywką. Niemiecki przyjmujący prezentował się fantastycznie w polu serwisowym. Tylko w pierwszym secie zapisał na swoim koncie 5 asów serwisowych. Kolejne 3 punkty zdobył jeszcze w ataku. Stutecznie grał także Alan Souza. Indykpol długo prowadził, ale dał się dogonić w samej końcówce przy stanie 23:23. Liderem gospodarzy był Dawid Dulski. Ale to olsztynianie wykorzystali drugą piłkę setową i cieszyli się ze zwycięstwa 26:24.

Częstochowianie poprawili swoją grę i w drugiej partii długo utrzymywali prowadzenie. Ale od stanu 13:10 stracili pewność siebie, co wykorzystali goście. Najpierw wyrównali (14:14) a później odskoczyli na cztery punkty (21:17). Ostatecznie wygrali 25:22. W trzecim secie kontrolowali już wydarzenia na parkiecie od samego początku. Zwyciężyli 25:21 a w całym spotkaniu 3:0. Statuetką MVP wyróżniony został Moritz Karlitzek. Zdobył 14 punktów. Skuteczniejsi od niego byli: Alan Souza (17 pkt) i Dawid Dulski (21 pkt).

"Cieszę się z tego zwycięstwa. Wygraliśmy, bo byliśmy drużyną" - podkreślał po meczu Moritz Karlitzek.

Mateusz Lewandowski rozmawiał także z Szymonem Jakubiszakiem. Posłuchajcie!

Kolejne spotkanie Indykpol AZS Olsztyn rozegra w sobote 17 lutego. W Hali Urania o 14:45 zmierzy się z aktualnie czwartą drużyną tabeli PlusLigi - Asseco Resovią Rzeszów. Akademicy z dorobkiem 31 punktów są na siódmej pozycji. Transmisja meczu na antenie Radia UWM FM.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: