Aktualności
11.02.2024

Tenisistki stołowe z UWM wciąż niepokonane w I lidze

Drużyna AZS UWM English Perfect Olsztyn wygrała kolejne dwa spotkania w I lidze. Zawodniczki trenera Michała Ogrodniczaka pokanały 8:2 Agro-Sieć LUKS Chełmno oraz 7:3 ZKS Zielona Góra. Z kompletem trzynastu zwycięstw zdecydowanie prowadzą w tabeli grupy północnej.

 

W sobotnim i niedzielnym spotkaniu wystąpiły: Katarzyna Ślifirczyk, Karolina Pęk, Wenwen Liu, Wiktoria Wrzosek oraz zaledwie jedenastoletnia Monika Pawłowska. W obu meczach olsztynianki były faworytkami i potwierdziły swoją klasę.

"Te dwa zwycięstwa bardzo cieszą. Dążymy do naszego celu, którym jest Ekstraklasa kobiet w tenisie stołowym. Jeszcze kilka meczów nam zostało. No i później te najważniejsze - baraże z grupą południową" - mówi jasno kapitan zespołu Katarzyna Ślifirczyk. "Wszystkie gramy równo, walczymy o każdą piłkę. Fajnie, że udaje się wygrywać. To na pewno buduje nasz team! Jesteśmy silne. Michał zbudował fajny zespół i myślę, że możemy awansować."

 

Piotr Szauer rozmawiał także z drugą trenerką drużyny AZS-u. "Naszym celem jest awans. Powoli do tego dążymy. Ale myślę, że już jest bardzo blisko" - podkreślała Joanna Ryba. "Drużyna jest dość zróżnicowana. Mamy zbilansowany skład. Dzisiaj mieliśmy okazję zobaczyć Monikę Pawłowską, która ma dopiero 11 lat. Ale są też seniorki i tak doświadczone zawodniczki jak Katarzyna Ślifirczyk, która na ostatnim Grand Prix Polski zajęła trzecie miejsce."

 

Kolejne spotkanie AZS UWM English Perfect Olsztyn rozegra także w roli gospodarza. W sobotę 17 lutego 14:00 w hali sportowej przy ul. Oleckiej 3 (Warmińsko Mazurskie Centrum Szermierki i Kultury Fizycznej) podejmie Wamet Dobry Wiązar Dąbcze.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: