Aktualności
12.02.2024

"Szpilki" zatrzymane, ale wciąż niepokonane. Zagrają w barażach o Ekstraligę!

W futsalowych derbach stolicy województwa warmińsko-mazurskiego AS Stomil Olsztyn zremisowała w hali V LO 1-1 (0-1) z liderem tabeli Makroregionu I rozgrywek pierwszej ligi - AZS UWM High Heels Olsztyn. Dla kortowskich "Szpilek" to pierwsza strata punktów w obecnym sezonie. Są już pewne gry w barażach o Ekstraligę.

Foto: Akademia Sportu Stomil Olsztyn - sekcja piłki nożnej kobiet

Niedzielne spotkanie było rywalizacją na szczycie tabeli. AZS po siedmiu kolejkach zdecydowanie przewodził w tabeli z kompletem siedmiu zwycięstw. Młode piłkarki "Dumy Warmii" zajmowały drugie miejsce (ze stratą sześciu punktów). Wynik już w piątej minucie otworzyła Weronika Dąbrowska. Faworytki były stroną dominującą na parkiecie, ale nie potrafiły przełożyć tego na kolejne trafienia.

Po zmianie stron odważniej zaczęły grać zawodniczki prowadzone wyjątkowo przez Michała Alancewicza (który zastąpił na ławce Marka Maleszewskiego). Przyniosło to efekt w postaci gola Leny Szczepkowskiej w 24. minucie. Choć oba zespoły stworzyły sobie jeszcze po kilka okazji bramkowych, wynik nie uległ już zmianie. Mecz zakończył się podziałem punktów. A to oznacza, że kortowskie "Szpilki" na dwie kolejki przed zakończeniem zasadniczej części sezonu są już pewne gry w barażach o awans do Ekstraligi.

"Byłyśmy faworytkami i strasznie żałuję, że nie postawiłyśmy kropki nad i. Tych sytuacji tak naprawdę było mnóstwo, żebyśmy zdobyły bramkę. Ale Stomil zagrał dzisiaj fajne spotkanie i potwierdził, że jest coraz mocniejszym zespołem. Stało się tak a nie inaczej. Najważniejsze, że żadnego meczu nie przegrałyśmy. To cieszy, bo podtrzymać zespół na fali zwycięstw to niełatwa sprawa" - podsumowała grająca trenerka AZS-u Aleksandra Kojadyńska.

 

Piotr Szauer rozmawiał także z Michałem Alancewiczem. Posłuchajcie!

 

AS Stomil Olsztyn - AZS UWM High Heels Olsztyn 1-1 (0-1)
Lena Szczepkowska 24' - Weronika Dąbrowska 5'

AS Stomil: Kornelia Czasnojć - Małgorzata Milewska, Wiktoria Fidurska, Lena Szczepkowska, Oliwia Prusik oraz Wiktoria Kowalczyk, Alicja Wawrzeniak, Oliwia Kamińska, Aleksandra Bączek, Zuzanna Kowalczyk, Aleksandra Mroczkowska, Aleksandra Yeromenko.
AZS: Maja Bogacka - Oliwia Cwalińska, Anna Siwicka, Julia Klonowska, Natalia Łapińska oraz Aneta Wasilewska - Weronika Dąbrowska, Karolina Szymańska, Aleksandra Kojadyńska, Weronika Łobocka, Dominika Nowakowska, Amelia Cwalińska

 

AS Stomil Olsztyn w ostatnich dwóch kolejkach powalczy o utrzymanie drugiej pozycji w tabeli Makroregionu I. Najbliższe spotkanie rozegra także w hali V LO - w czwartek 15 lutego o 18:30 z Włókniarzem Białystok. Natomiast AZS w sobotę 17 lutego o 12:00 w hali sportowej w Kortowie podejmie Ekosport Białystok.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: