22.02.2024

Constract Lubawa już w ćwierćfinale Pucharu Polski

Constract Lubawa pokonał na wyjeździe 4-1 (1-0) We-Met Futsal Club Kamienica Królewska i awansował do 1/4 finału Pucharu Polski w futsalu. W Futsal Ekstraklasie drużyna Dawida Grubalskiego zajmuje obecnie drugie miejsce. I w najbliższej kolejce we własnej hali ponownie zagra właśnie z tym rywalem.

Faworytem środowego meczu byli oczywiście lubawianie. Choć w pamięci mieli zapewne spotkanie z tego sezonu Futsal Ekstraklasy, które zremisowali 5-5 właśnie w hali w Sierakowicach. Tym razem zagrali jednak zdecydowanie pewniej i spokojniej w defensywie. Ale i gospodarze długo stawiali opór. Wynik dopiero w jedenastej minucie otworzył Adriano Lemos, który właściwie tylko dostawił nogę po mocnym wgraniu (a może strzale?) w pole karne Pedrinho. Do przerwy Constract prowadził 1-0.

Tuż po wznowieniu gry na 2-0 podwyższył Claudinho. Kolejną asystę zapisał na swoim koncie Pedrinho, który świetnie zagrał do kolegi z rzutu rożnego, a ten uderzył z dystansu w samo okienko. Kolejne trafienie było efektem błędu defensywy gospodarzy.  Mistrzowie Polski przejęli piłkę po ich stracie, a na listę strzelców wpisał się Éverton. W dość kuriozalnych okolicznościach We-Met strzelił honorowego gola. Zamieszanie na parkiecie wykorzystał Błażej Wenta. Uderzył z połowy boiska a futbolówka otarła się jeszcze o próbującego interweniować przed pustą bramką Kacpra Sendlewskiego. 21-letni reprezentant Polski odbił to sobie ustalając wynik spotkania na 4-1 w 38. minucie.

We-Met Futsal Club Kamienica Królewska - Constract Lubawa 1-4 (0-1)
Błażej Wenta 30' - Adriano Lemos 11', Claudinho 21', Éverton 28', Kacper Sendlewski 38'

Pozostałe spotkania 1/8 finału Pucharu Polski w futsalu mężczyzn:
Futsal Leszno - FC Toruń 6-3
Legia Warszawa - Red Dragons Pniewy 9-4
Wenecja Pułtusk - AZS UW Wilanów 0-2
Tompawex Obice - Rekord Bielsko-Biała 2-10
Dreman Opole Komprachcice - Eurobus Przemyśl 4-5 (po dogrywce)

Ostatnie dwa spotkania zaplanowano na 22 lutego:
Gwiazda Ruda Śląska - Piast Gliwice
FC 2016 Siemianowice Śląskie - BSF Bochnia

Constract i We-Met Futsal Club Kamienica Królewska ponownie zmierzą się w środę 28 lutego. O 20:00 w hali w Lubawie rozegrają spotkanie 23. kolejki Futsal Ekstraklasy.