24.02.2024

Dwunasta wygra w sezonie Warmii. Piętnasta porażka Szczypiorniaka...

Warmia Energa Olsztyn wygrała na wyjeździe 33:28 (16:16) z USAR-em Kwidzyn i wciąż zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy A I ligi piłki ręcznej. Piętnaste spotkanie w obecnym sezonie przegrał natomiast KS Szczypiorniak Olsztyn. W Hali Urania uległ 18:33 (10:13) Sparcie Oborniki.

W poprzedniej kolejcie zawodnicy trenera Karola Adamowicza pauzowali. Mieli więc czas, by lepiej przygotować się do kolejnego spotkania. Wygrana jednak nie przyszła im łatwo. Po pierwszej połowie remisowali w Kwidzynie 16:16. Po przerwie szybko udało im się odskoczyć na pięciobramkowe prowadzenie, ale... gospodarze odrobili straty. Na osiem minut przed końcem meczu był remis 26:26. Końcówka należała jednak do Warmii, która odbudowała swoją przewagę i wygrała pewnie 33:28.

"Był to bardzo trudny mecz dla nas. Na całe szczęście zakończył się sukcesem. W przerwie porozmawialiśmy w szatni o tym, co trzeba zrobić. I zawodnicy super zagrali drugą część spotkania. Dzięki temu udało nam się wygrać" - podsumował Karol Adamowicz.

Najwięcej bramek dla Warmii rzucili: Andrzej Kryński (8) i Szymon Adamczyk (6). Posłuchajcie też jak spotkanie podsumowali: Piotr Dzido i Marcin Malewski.

USAR Kwidzyn - Warmia Energa Olsztyn 28:33 (16:16)

Warmia: Kaczmarczyk, Rynkiewicz, Jaworski - Reichel, Safiejko (3), Adamczyk (6), Drobik (1), Przysiek (1), Sikorski (3), Lewandowski, Zemełka (5), Kryński (8), Dzido (1), Malewski (5).

Przełamać wciąż w tym sezonie nie mogą się młodzi zawodnicy Szczypiorniaka Olsztyn. Przegrali wszystkie swoje mecze. W sobotę w Hali Urania tylko w pierwszej połowie dotrzymywali kroku Sparcie Oborniki. Na przerwę schodzili przegrywając zaledwie trzema bramkami 10:13. Ale w drugiej połowie goście zaczęli już dominować na parkiecie i wygrali bardzo pewnie 33:18.

"Gramy pierwszą połowę bardzo fajnie, walczymy i to wszystko zaczyna działać. Natomiast w drugiej części pojawia się dekoncentracja, nie potrafimy wykorzystywać naszych sytuacji, spowalniamy, pojawiają się błędy i niestety przeciwnik do wykorzystuje" - mówił trener Krzysztof Maciejewski.

Posłuchajcie rozmowy Bartosza Kownackiego!

W najbliższej kolejce obie olsztyńskie drużyny zagrają swoje mecze w Hali Urania. W sobotę 2 marca o 18:00 Szczypiorniak zmierzy się z liderem tabeli grupy A pierwszej ligi - Gwardią Koszalin. W niedzielę 3 marca o 16:00 Warmia podejmie KPR Gryfino.