25.02.2024

Emocje do ostatniej sekundy. AZS UWM Olsztyn z szóstym zwycięstwem w III lidze

Koszykarze AZS UWM Olsztyn wygrali w hali w Kortowie 79:78 (16:23, 25:15, 20:14, 18:26) z Orką Iława i awansowali na siódme miejsce tabeli swojej grupy III ligi. W obecnym sezonie zawodnicy trenera Tomasza Małka nie potrafią ustabilizować formy. Wygrali sześć spotkań a siedem razy schodzili z parkietu pokonani.

Brak regularności w grze kortowskiego zespołu świetnie pokazują mecze rozegrane tylko w tym roku. Zaczął się on od dwóch wyjazdowych porażek - 58:67 z Chojnickim Klubem Sportowym Kolejarz i 88:97 z SMS-em PZKosz Władysławowo. Później akademicy we własnej hali rozbili 108:72 Junior Basket Club Olsztyn. Ale po miesięćznej przerwie ulegli w Elblągu 45:86 Enerdze Basketball.

Ostatnie spotkanie ligowe w tym miesiącu było znakomitą okazją do ponownego przełamania i poprawienia sytuacji w tabeli. Do Kortowa przyjechała bowiem sąsiadująca z AZS-em w tabeli Orka Iława. Lepiej w mecz weszli goście. Po pierwszej kwarcie prowadzili 23:16. Ale kolejne dwie wygrali gospodarze (25:15 i 20:14). Nie byliby chyba jednak sobą, gdyby... nie pozwolili rywalom doprowadzić do emocjonującej końcówki. Goście na niecałą minutę przed ostatnią syreną zbliżyli się na jeden punkt. Było 79:78 dla podopiecznych Tomasza Małka. A ci nadal grali niefrasobliwie. I tylko nieskuteczności przyjezdnych zawdzięczają to, że nie przegrali spotkania.

"Z jednej strony wolałbym prowadzić od początku dwudziestoma punktami i spokojnie dowieźć zwycięstwo. A z drugiej strony - taka łatwa wygrana niczego nie uczy. Więc fajnie wygrać po takim ciężkim meczu. To jest dobry znak" - mówił trener AZS-u Tomasz Małek. "Cały czas szukamy koncepcji na grę, nie możemy wejść w ten rytm. Dużo kontuzji i spore zmiany kadrowe powodują, że nie możemy być w pełni zadowoleni z tego sezonu. W tym meczu mieliśmy od początku przewagę, której nie potrafiliśmy wykorzystać przez własne błędy. Ale trzeba też oddać szacunek rywalom - to naprawdę fajna i bardzo waleczna drużyna."

Z Tomaszem Małkiem rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Kolejny mecz AZS UWM Olsztyn rozegra w niedzielę 3 marca. O 16:00 na wyjeździe zmierzy się z wiceliderem tabeli - Szkołą Gortata Politechniką Gdańsk. Tydzień później do Kortowa przyjedzie  TSK Roś Pisz.