03.03.2024

Constract znów rozbił rywala w Futsal Ekstraklasie!

Constract Lubawa w ostatnich tygodniach imponuje formą. Po domowej wygranej 12-0 z We-Met Futsal Club Kamienica Królewska, mistrzowie Polski pokonali na wyjeździe 12-3 (5-1) Red Dragons Pniewy i umocnili się na drugiej pozycji w tabeli Futsal Ekstraklasy.

W niedzielę drużyna Dawida Grubalskiego ponownie potrzebowała wstrząsu, by się przebudzić. Wynik meczu już w drugiej minucie otworzył bowiem Piotr Błaszczyk i gospodarze niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Ale kolejne minuty należały już do lubawian. Do przerwy Constract wygrywał 5-1 a na listę strzelców wpisali się: dwukrotnie Éverton a takze Pedrinho i Adriano Lemos. Do własnej bramki piłkę skierował takze Yvaldo Gomes.

W drugie połowie Constract kontynuował festiwal strzelecki. Kolejne trzy gole zapisał na swoim koncie Pedrinho (który jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców Futsal Ekstraklasy z 39 bramkami na koncie). Dwa trafienia dorzucił także Mateusz Mrowiec a po jednym Adriano Lemos i Kacper Sendlewski. Zespół z Pniew odpowiedział na to jedynie dwukrotnie za sprawą Patryka Hołego i Adriana Skrzypka.

Posłuchajcie, jak spotkanie podsumowali trenerzy i zawodnicy obu drużyn.

Red Dragons Pniewy - Constract Lubawa 3-12 (1-5)
Piotr Błaszyk 2', Patryk Hoły 36', Adrian Skrzypek 39' - Éverton 5', 10', Yvaaldo Gomes 8' (samobójcza), Pedrinho 9', 26', 37', 38', Adriano Lemos 15', 25', Mateusz Mrowiec 30', 40', Kacper Sendlewski 35'

Dzięki niedzielnej wygranej Constract umocnił się na drugiej pozycji w tabeli. Wciąż traci punkt do Rekordu Bielsko-Biała, który w hicie kolejki pokonał 6-2 Piasta Gliwice. W najbliższą środę 6 marca rozegrane zostaną mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski. Oto zestaw par:

BSF Bochnia - Constract Lubawa               6 marca, 20:00
Futsal Leszno - AZS UW Wilanów              6 marca, 17:00
Eurobus Przemyśl - Piast Gliwice               6 marca, 18:00
Rekord Bielsko-Biała - Legia Warszawa     6 marca, 18:30