10.03.2024

Warmia wygrała w Bydgoszczy. Szczypiorniak z siedemnastą porażką w I lidze

Warmia Energa Olsztyn wygrała na wyjeździe 42:27 (21:17) z AZS-em UKW Bydgoszcz i wciąż zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy A pierwszej ligi piłki ręcznej. Traci sześć punktów do lidera - Gwardii Koszalin. Ostatnią pozycję z kompletem... siedemnastu porażek okupuje Szczypiorniak Olsztyn.

Drużyna Karola Adamowicza od początku kontrolowała niedzielne spotkanie. Szybko zbudowała sobie kilkubramkową przewagę (6:2). I choć gospodarze odrobili straty, do przerwy i tak to olsztynianie prowadzili 21:17. W drugiej połowie już absolutnie dominowali na parkiecie, czego efektem było pewne zwycięstwo różnicą piętnastu trafień - 42:27. Aż 10 bramek na swoim koncie zapisał Andrzej Kryński. Ale MVP spotkania został wybrany Marcin Malewski.

"Mecz zakończony naszym wysokim zwycięstwem. I z tego należy się cieszyć. Natomiast pierwsza połowa była średnia w naszym wykonaniu. Po dobrym początku, przytrafiła nam się seria błędów. Pogubiliśmy się i przeciwnik nas doszedł. W drugiej części spotkania przeważyło doświadczenie. Nasza gra wyglądała lepiej i stąd taka duża różnica" - ocenił trener Warmii Karol Adamowicz.

Posłuchajcie też, jak mecz podsumował Dawid Przysiek.

AZS UKW Bydgoszcz - Warmia Energa Olsztyn 27:42 (17:21)

Warmia: Kamczarczyk, Rynkiewicz, Jaworski - Reichel (7), Prusko, Safiejko (2), Adamczyk (3), Drobik (1), Przysiek (4), Sikorski (2), Lewandowski (3), Zemełka (3), Skiba, Kryński (10), Dzido (3), Malewski (4).

Szczypiorniak Olsztyn w Hali Urania mierzył się natomiast w sobotę z MKS-em Grudziądz. Goście już w pierwszej połowie zbudowali sobie sześciobramkowe prowadzenie 16:10. A po przerwie jeszcze powiekszyli przewagę, wygrywając ostatecznie  33:21.

W 19. kolejce sezonu 2023/2024 w grupie A pierwszej ligi piłki nożnej dojdzie do derbowego spotkania. Nie znamy jeszcze jego dokładnej daty. 23 lub 24 marca Warmia Energa Olsztyn zmierzy się ze Szczpiorniakiem w Hali Urania.