10.03.2024

Constract Lubawa liderem Futsal Ekstraklasy!

Constract Lubawa wygrał na wyjeździe 5-2 (3-1) z Dremanem Opole Komprachcice i po kilku tygodniach wrócił na pozycję lidera Futsal Ekstraklasy. Swoje spotkanie zremisował bowiem Rekord Bielsko-Biała, który traci w tej chwili do mistrzów Polski jeden punkt. Trzecie miejsce zajmuje Piast Gliwice.

Gospodarze do niedzielnego meczu przystępowali bez czterech podstawowych zawodników pauzujących za kartki. Drużyna Dawida Grubalskiego miała zatem ułatwione zadanie. Ale trener dał też szansę m.in. drugiemu bramkarzowi Hubertowi Zadrodze. Wynik w szóstej minucie otworzył Claudinho. Ale Dreman wyrównał za sprawą Waldemara Soboty. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisali się Pedrinho i Adriano Lemos, dzięki czemu Constract prowadził 3-1.

W drugiej połowie długo żadnej ze stron nie udawało sie trafić do bramki. Znów błysnął jednak Pedrinho. Najlepszy strzelec Futsal Ekstraklasy coraz głośniej mówi o grze dla... reprezentacji Polski. Świetnym podaniem obsłużył Tomasza Kriezela i było 4-1. Ale znów szybko odpowiedzieli rywale. Uderzenie Dawida Lacha otarło się o plecy Soboty i wpadło do bramki. Wynik meczu na dwie minuty przed końcem ustalił Éverton. Constract wygrał 5-2 i wrócił na pierwsze miejsce w tabeli kosztem Rekordu Bielsko-Biała. Dotychczasowy lider prowadził na wyjeździe 3-0 z zespołem Futsal Leszno, ale... tylko zremisował 3-3.

"Na pewno nie był to nasz dobry dzień. Graliśmy bardzo słabo w defensywie. Popełnialiśmy sporo błędów. Na szczęście nasze doświadczenie pozwoliło na odniesienie dzisiaj zwycięstwa. Ale myślę, że taka żółta lampka może się zapalić, bo były to średnie zawody w naszym wykonaniu" - podsumował Dawid Grubalski.

Posłuchajcie pomeczowych komentarzy zawodników i trenerów obu drużyn.

Dreman Opole Komprachcice - Constract Lubawa 2-5 (1-3)
Waldemar Sobota 12', 29' - Claudinho 6', Pedrinho 14', Adriano Lemos 19', Tomasz Kriezel 28', Éverton 38'

Do końca rundy zasadniczej sezonu 2023/2024 Futsal Ekstraklasy pozostało jeszcze pięć kolejek. W najbliższej Constract we własnej hali zmierzy się z Widzewem Łódź (w niedzielę 17 marca o 18:00). Wcześniej, bo już we wtorek o 20:00, lubawianie rozegrają pierwsze spotkanie półfinałowe Pucharu Polski z Futsal Leszno.