Aktualności
02.04.2024

Świąteczne ściganie na Węgrzech

Zbigniew Staniszewski zajął drugie miejsce w pierwszej eliminacji rallycrossowych mistrzostw Europy strefy centralnej. Na węgierskim torze Rabocsiring musiał uznać wyższość jednego z gospodarzy - Mate Benyo. Olsztyński kierowca kolejny raz broni tytułu.

 

Od drugiego miejsca na węgierskim torze Rabocsiring w miejscowości Mariapocs rozpoczął nowy sezon mistrzostw Europy strefy centralnej kierowca Zbigniew Staniszewski. Zawodnik z Olsztyna musiał uznać wyższość rallycrossowego mistrza Węgier Mate Benyo. Wszystkie biegi kwalifikacyjne oraz finał padły łupem znakomitego Węgra w Peugeocie 208. Staniszewski, który tradycyjne używał Forda Fiesty, regularnie przyjeżdżał drugi, co dało mu dwa punkty za biegi kwalifikacyjne oraz szesnaście za wielki finał. Udanie odpierał ataki utytułowanych Austriaka Aloisa Hollera, Czecha Alesa Fucika i stawki lokalnych kierowców z Węgier. W sumie w rywalizacji uczestniczyło osiem samochodów klasy supercars.

"To najtrudniejsze zawody w cyklu" - podkreśla Staniszewski. "Dlatego cieszy nas bardzo, że w tak trudnej stawce, zajęliśmy drugie miejsce. Ustąpiliśmy tylko mistrzowi Węgier, który jest bardzo szybki, dobrze znał tor i był niedościgniony."

Finał  FIA CEZ  Rabocsiring 31.03-01.04 2024   Supercars

1. Mate Benyo                       Peugeot 208 SC      3:16,817
2. Zbigniew Staniszewski         Ford Fiesta SC        3:21,067
3. Alois Holler                        Ford Fiesta SC        3:23,791
4. Csaba Vass                        Audi A1 SC            3:25,725
5. Krisztian Pal                       Skoda Fabia SC      3:27,025

Klasyfikacja FIA CEZ Supercars

1. Mate Benyo                       23 pkt.
2. Zbigniew Staniszewski         18 pkt.
3. Alois Holler                        13 pkt.
4. Csaba Vass                        12 pkt.
5. Krisztian Pal                       11 pkt.

W kolejny weekend (6-7 kwietnia) na torze w Słomczynie zaplanowano natomiast pierwszą eliminację rallycrosowych mistrzostw Polski.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: