Aktualności
07.04.2024

Futsalistki z UWM krok od Ekstraligi!

Drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn wygrała na wyjeździe 5-1 (4-1) z Chemikiem Bydgoszcz i jest bardzo blisko awansu do Ekstraligi futsalu kobiet. Drugi mecz barażowy zaplanowano za tydzień w Olsztynie.

Przypomnijmy, że kortowskie "Szpilki" rundę zasadniczą sezonu 2023/2024 zakończyły na pierwszym miejscu w tabeli Makroregionu I. Wygrały dziewięć spotkań i tylko jedno zremisowały. Do Bydgoszczy jechały jednak z respektem do rywalek.

Sobotnie spotkanie rozpoczęły bardzo dobrze. Po bramkach Natalii Łapińskiej i Amelii Cwalińskiej szybko objęły prowadzenie 2-0. Wtedy trafieniem Elizy Bryś odpowiedziały rywalki. Ale jeszcze przed przerwą kolejne dwa gole dorzuciły Julia Klonowska i Anna Siwicka i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4-1 dla AZS-u. Druga część meczu była już bardziej wyrównana a swoją dominację na boisku olsztynianki przypięczętowały trafieniem Natalii Łapińskiej, która ustaliła wynik na 5-1.

"Spotkanie na pewno nie było tak łatwe, jak mógłby wskazywać wynik" - podkreśla grająca trenerka Aleksandra Kojadyńska. "Ten mecz tak nie wyglądał. Natomiast zarówno my, jak i Chemik, mogliśmy tych bramek strzelić więcej. W świetnej dyspozycji była nasza bramkarka a spotkanie było ciekawe dla oka. Zespół z Bydgoszczy to dla nas nowy przeciwnik. Nie wiedziałyśmy do końca, czego mamy się spodziewać. Na pewno cieszy wynik. 5-1 to spora zaliczka przed rewanżem. Zrobiłyśmy swoją robotę, ale teraz czekają nas ciężkie treningi, żeby obronić ten wynik u nas."

Z Aleksandrą Kojadyńską rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Chemik Bydgoszcz - AZS UWM High Heels Olsztyn 1-5 (1-4)
Eliza Bryś 6' - Natalia Łapińska 3', 32', Amelia Cwalińska 5', Julia Klonowska 9', Anna Siwicka 10'

AZS : Maja Bogacka - Oliwia Cwalińska, Anna Siwicka, Julia Klonowska, Natalia Łapińska oraz: Aneta Wasilewska, Alicja Madejska, Oliwia Ciska, Joanna Ścisłowska, Aleksandra Kojadyńska, Weronika Łobocka, Paulina Babińczuk, Amelia Cwalińska i Julia Matłosz.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: