Aktualności
07.04.2024

Olsztyńscy rugbyści zremisowali z liderem II ligi

Drużyna KOMA Rugby Team Olsztyn zremisowała na wyjeździe 24:24 (0:17) z liderem II ligi rugby KS Budowlani II WizjaMed Łódź i zakończyła rundę zasadniczą na czwartej pozycji w tabeli. To dobry prognostyk przed fazą finałową, która rozpocznie się już 20 kwietnia.

 

Foto: KOMA Rugby Team Olsztyn

Do Łodzi olsztynianie pojechali bez kilku kontuzjowanych zawodników. "Przy wsparciu przyjaciół z Litwy i wprowadzeniu kilku debiutantów na boisko, postanowiliśmy potraktować to spotkanie bardzo honorowo" - czytamy na klubowej stronie. To przyniosło efekt zwłaszcza w pierwszej części spotkania, którą KOMA Rugby Team Olsztyn wygrał 17:0! Jednak po przerwie gospodarze odrobili straty i mecz zakończył się remisem 24:24.

"Wszyscy zasłużyli na pochwałę. Stworzyliśmy piękne sportowe widowisko. Komunikacja, kontrola ustawień rywala, poukładana gra ze spokojem wprowadzonym przez zawodników z Litwy i determinacja, pokazały że walczymy w jednym teamie i o najważniejszy cel" - podkreślają zawodnicy. Punkty dla gości zdobywali: Julius Melnikas (10), Gytys Derenicius (5), Paweł Jaskólski (5) i Domantas Stravinskas (4).

Posłuchajcie rozmowy Nikodema Banacha z trenerem Marcinem Fijałkowskim.
Kalendarz Fazy Finałowej

I runda 20/21.04.2024
Koma Rugby Team Olsztyn v KS Budowlani II WizjaMed Łódź
Wataha RC Zielona Góra v AWP Budowlani II Lublin

II runda 04/05.05.2024
KS Budowlani II WizjaMed Łódź v AWP Budowlani II Lublin
Wataha RC Zielona Góra v Koma Rugby Team Olsztyn

III runda 18/19.05.2024
KS Budowlani II WizjaMed Łódź v Wataha RC Zielona Góra
AWP Budowlani II Lublin v Koma Rugby Team Olsztyn

Przyjaciele - stań się jednym z nich: