13.04.2024

Piętnasta porażka Stomilu w tym sezonie

Stomil Olsztyn przegrał na własnym boisku 0-1 (0-1) z Polonią Bytom i wciąż zajmuje siedemnaste miejsce w tabeli II ligi. Na sześć kolejek przed zakończeniem sezonu traci cztery punkty do pozycji gwarantującej utrzymanie. Goni m.in. Olimpię Elbląg, z którą zmierzy się na wyjeździe już 22 kwietnia.

To już piętnasta porażka "Dumy Warmii" w tym sezonie. "Biało-niebiescy" przerwali zatem serię ostatnich spotkań bez straty bramki (0-0 z KKS-em Kalisz, 3-0 z Hutnikiem Kraków i 0-0 z Sandecją Nowy Sącz). W świetnej formie jest natomiast Polonia Bytom, która rozpoczynała rundę wiosenną na 16. miejscu. Ale zanotowała serię dwunastu spotkań bez porażki! Po wygranej w Olsztynie wskoczyła na pozycję gwarantującą grę w barażach o awans do I ligi. Podopieczni trenera Łukasza Tomczyka pokazali dużą determinację już w pierwszych minutach piątkowego meczu. Jedną z pierwszych groźnych akcji skutecznym strzałem głową pod poprzeczkę zakonczył Kamil Wojtyra. Otworzył wynik spotkania, a była to jego ósma bramka w dziewiątym występie w barwach bytomian! Dogonił więc Dawida Wolnego, który siedział na ławce.

Stomil przebudził się mniej więcej w trzydziestej minucie. Ale zarówno w końcówce pierwszej, jak i w całej drugiej połowie nie był w stanie stworzyć sobie groźnej sytuacji. Piłkarze próbowali więc strzałów z dystansu, ale i to im nie wychodziło. Bliżej podwyższenia prowadzenia byli za to rywale. Mecz jednak zakończył się ich wygraną 1-0.

"Do trzydziestej minuty nie realizowaliśmy planu na ten mecz. Przeciwnik szybko strzelił bramkę. Natomiast jeśli chodzi o cały przebieg spotkania, myślę że żaden z zespołów nie zasłużył na wygraną. Ta porażka boli, ale walczymy dalej. Przed nami sześć meczów i na pewno damy z siebie wszystko!" - zapowiadał Grzegorz Lech.

12 kwietnia 2024 - Olsztyn (stadion OSiR)
Stomil Olsztyn - Polonia Bytom 0-1 (0-1)
Kamil Wojtyra 6'

Stomil: Miłosz Garstkiewicz - Filip Wójcik (77' Michał Karlikowski), Filip Szabaciuk, Hubert Sadowski, Lukáš Kubáň, Karol Żwir - Bartosz Florek, Filip Laskowski (81' Hubert Krawczun), Iwan Brikner (65' Łukasz Szramowski), Daniel Pietraszkiewicz - Piotr Kurbiel (65' Dawid Retlewski).

Polonia: Karol Szymkowiak - Patryk Romanowski (81' Patryk Stefański), Jakub Pochcioł, Adrian Piekarski, Bartosz Farbiszewski, Michał Szmigiel - Sebastian Steblecki (71' Filip Żagiel),  Dawid Krzemień (71' Daniel Ściślak), Tomasz Gajda, Lucjan Zieliński (61' Konrad Andrzejczak) - Kamil Wojtyra.

Żółte kartki: Brikner, Szabaciuk - Ściślak, Steblecki.

Kolejne spotkanie Stomil rozegra w poniedziałek 22 kwietnia. O 18:15 na wyjeździe w derbach województwa zmierzy się z Olimpią Elbląg.