21.04.2024

Stomilanki znów rozbite na własnym stadionie

Stomilanki Olsztyn przegrały na własnym boisku 0-4 (0-2) z walczącą o mistrzostwo Polski Pogonią Szczecin. To już czternasta porażka drużyny prowadzonej przez Dariusza Maleszewskiego w obecnym sezonie. W tabeli Orlen Ekstraligi wciąż zajmuje ostatnie miejsce.

Po zaskakującym, ale jak najbardziej zasłużonym wyjazdowym zwycięstwie 1-0 z Górnikiem Łęczna, w niedzielę Stomilanki czekało bardzo trudne zadanie. Mierzyły się bowiem z wiceliderkami tabeli. Pogoń ostatnio jednak była w dołku. Przegrała bowiem trzy kolejne spotkania - ze Śląskiem Wrocław, GKS-em Katowice i Czarnymi Sosnowiec.

W Olsztynie zawodniczki trenera Piotra Łęczyńskiego zagrały bardzo skutecznie. Już w trzeciej minucie wyszły na prowadzenie po tym, jak rzut karny wykorzystała kapitan drużyny - Emilia Zdunek. Na 2-0 podwyższyła pół godziny później Kornelia Okoniewska i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron gospodynie momentami potrafiły dominować na boisku i zamknąć rywalki w ich polu karnym. Ale brakowało im pomysłu na wykończenie akcji lub zwyczajnie umiejętności. Za to zespół ze Szczecina jeszcze dwukrotnie cieszył się po... kolejnych trafieniach Zdunek i Okoniewskiej i wygrał pewnie 4-0.

"Wygraliśmy zasłużenie. Od początku to my narzuciliśmy rytm grania, chociaż w drugiej połowie przez pewien fragment gospodynie złapały piłkę i ciężko było nam wyjść ze swojej połowy. Ale w przeciwieństwie do poprzednich meczów dzisiaj byliśmy skuteczni w polu karnym. Mogliśmy tych bramek nawet strzelić więcej" - podkreślał trener Pogoni Szczecin. A jak ocenia niedzielne rywalki? "Biorąc pod uwagę liczbę punktów, które Stomilanki zdobyły w tym sezonie - to najsłabsza drużyna w lidze. Natomiast za poprzedni mecz wygrany w Łęcznej i wiele fragmentów tego spotkania należą się duże słowa uznania. Życzymy powodzenia, bo to ambitny i chyba najmłodszy zespół w lidze. Życzymy powodzenia Stomilankom!".

Z Piotrem Łęczyńskim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Stomilanki Olsztyn - Pogoń Szczecin  0-4 (0-2)
Emilia Zdunek 3' (karny), 61', Kornelia Okoniewska 36', 87'

Stomilanki: Ewa Sikora - Martyna Żukowska (76′ Weronika Kamala), Wiktoria Skrzypińska, Justyna Libera (66′ Oliwia Czarnecka), Gabriela Kędzia, Karolina Taranowska, Alicja Sokołowska, Kamila Osajkowska, Katarzyna Kałużna, Bruna Marques, Jayda Brown.

Pogoń: Anna Palińska - Alicja Dyguś (70′ Agnieszka Garbowska), Weronika Szymaszek, Kinga Bużan, Julia Brzozowska (70′ Patrycja Michalczyk), Zofia Giętkowska (82′ Aleksandra Kuśmierczyk), Marianna Litwiniec, Zoe Maxwell (90′ Zuzanna Rybińska), Kornelia Okoniewska, Emilia Zdunek, Jaylen Crim (90′ Noemi Zientarska).

Na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu Stomilanki zajmują ostatnie miejsce w tabeli Orlen Ekstraligi piłki nożnej kobiet. Tracą siedem punktów do pozycji gwarantującej utrzymanie. W sobotę 27 kwietnia o 12:00 na wyjeździe zmierzą się z przedostatnią drużyną rozgrywek - Medykiem Konin.