21.04.2024

Studenci UWM awansowali do finałowego turnieju AMP w piłce siatkowej

Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego wywalczyli awans do finałów Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej. W turnieju półfinałowym, który w dniach 19-21 kwietnia odbył się w Olsztynie, zajęli drugie miejsce. Najlepsza okazała się Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski był kolejny raz gospodarzem jednego z turniejów półfinałowych AMP w piłce siatkowej. Mecze rozgrywane były w halach w Kortowie i przy ul. Mariańskiej w Olsztynie. Studenci z UWM w fazie grupowej wygrali 2:0 (25:23, 25:23) z Politechniką Łódzką i po emocjonującym spotkaniu ulegli 1:2 (25:19, 18:25, 12:15) Uczelni Łazarskiego. W ćwierćfinale pokonali 2:1 (25:23, 17:25, 15:12) Politechnikę Warszawską i już wtedy byli pewni awansu do turnieju finałowego, który odbędzie się w Katowicach (w dniach 16-19 maja).

W niedzielę odbyły się mecze o miejsca 1-10. Z samego rana w hali OSiR przy ul. Mariańskiej akademicy z Kortowa zmierzyli się z Uniwersytetem Warszawskim. Wygrali 2:1 (23:25, 25:12, 15:12). Ale w ostatnim meczu ulegli zdecydowanie 0:2 (22:25, 17:25) Menedżerskiej Akademii Nauk Stosowanych w Warszawie. Zakończyli więc rywalizację na drugiej pozycji.

"Turniej był dla nas naprawdę trudny. Nie mamy tak szerokiego składu, jak w poprzednich latach. Ale cel osiągnięty!" - mówił po finale trener Paweł Borkowski.

Piotr Szauer rozmawiał także z Wiktorem Jezierskim, który został wybrany najlepszym zawodnikiem drużyny UWM całego turnieju. Posłuchajcie!

Awans do turnieju finałowego AMP wywalczyły także: Uniwersytet Warszawski oraz Uczelnia Łazarskiego w Warszawie.

W najbliższy weekend (26-28 kwietnia) w Olsztynie odbędzie się też  turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet, w którym siatkarki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (prowadzone przez Monikę Kobylińską) zmierzą się z Uniwersytetem Warszawskim, Politechniką Łódzką i Szkołą Główną Handlową w Warszawie. O awans do turnieju finałowego, który zostanie  rozegrany w dniach 16-19 maja w Katowicach, walczyć będzie 15 ekip, podzielonych na 4 grupy. W sumie zostanie rozgranych 37 spotkań.

HALA OSIR MARIAŃSKA
godz. 9:30 GRUPA B: Uniwersytet Medyczny w Łodzi vs. Warszawski Uniwersytet Medyczny
godz. 10:45 GRUPA B: SGGW w Warszawie vs. Uniwersytet w Siedlcach
godz. 12:00 GRUPA A: AFiB Visula w Warszawie vs. Uniwersytet Łódzki
godz. 16:00 GRUPA B: Warszawski Uniwersytet Medyczny vs. Uniwersytet w Siedlcach

godz. 15:00 Mecz o 3. miejsce:

Więcej informacji, wyniki, tabele oraz zdjęcia, dostępne są na www.azsolsztyn.org.pl oraz poszczególnych stronach FB – AMP w piłce siatkowej kobiet oraz AMP w piłce siatkowej mężczyzn.