Aktualności
29.04.2024

Już oficjalnie - Javier Weber żegna się z Indykpolem AZS Olsztyn

Już od dłuższego czasu mówiło się o tym, że po zakończeniu sezonu 2023/2024 Javier Weber opuści Indykpol AZS Olsztyn. Teraz tę informację oficjalnie potwierdził klub z Kortowa. "Czuję smutek, że nasza przygoda dobiega końca. Sam podjąłem taką decyzję" - mówi argentyński szkoleniowiec.

 

Javier Weber pracę z akademikami rozpoczął pod koniec 2021 roku. Pierwsze tygodnie były trudne, bowiem pod wodzą argentyńskiego szkoleniowca Indykpol przegrał dwa pierwsze spotkania. Później jednak drużyna poprawiła swoją grę i zakończyła sezon na szóstym miejscu w tabeli PlusLigi. W marcu 2022 roku trener podpisał nowy, dwuletni kontrakt.

Kolejne dwa sezony to wiele wspaniałych chwil, ale też momentów rozczarowań. W pamięci kibiców pozostaną m.in. konfrontacje w fazie play-off z PGE Skrą Bełchatów (sezon 2021/2022) czy Aluron CMC Wartą Zawiercie (2022/2023).

Sezon 2022/2023 i 2023/2024, Indykpol AZS Olsztyn zakończył na ósmym miejscu. Weber prowadził ekipę ze stolicy Warmii i Mazur w 90 spotkaniach, a jego bilans to 44 zwycięstwa oraz 46 porażek.

"Chciałbym podziękować wszystkim, z którymi współpracowałem, podczas mojego pobytu w Olsztynie. Przeżyłem tutaj wiele wspaniałych chwil. Czuję smutek, że nasza przygoda dobiega końca. Lecz jesteśmy profesjonalistami i sam podjąłem taką, a nie inną decyzję. Nie mówię „żegnaj”, tylko do zobaczenia. Choć nasze drogi się rozchodzą, to Olsztyn, jak i Indykpol AZS, zostaną w moim sercu na 100 procent" - przyznaje Javier Weber. I dodaje: "Gra w nowej Hali Urania to było coś niesamowitego. Byłem tutaj 20 lat temu, podczas jednego z meczów w europejskich pucharach i cieszę się, że mogłem poprowadzić drużynę w pierwszym meczu, w nowym obiekcie. Kibice są dla drużyny wielkim wsparciem, zwłaszcza w trudnych momentach. To dzięki Waszemu wsparciu wygraliśmy ostatni mecz w fazie zasadniczej i awansowaliśmy do fazy play-off. Dziękuję Wam za wszystko!"

 

O komentarz poprosiliśmy także Tomasza Jankowskiego, Prezesa Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA w Olsztynie. "Chciałbym podziękować trenerowi Javierowi, za dwa i pół roku wspólnej pracy. Z Javierem Weberem trzykrotnie awansowaliśmy do najlepszej ósemki w PlusLidze, a dwa razy byliśmy blisko awansu do czwórki – najpierw rywalizacja z zespołem z Bełchatowa, a rok temu z ekipą z Zawiercia. Niestety kontuzje także pokrzyżowały nam te plany. Myślę, ze większość zawodników wykonała duży postęp podczas gry w Olsztynie – chociażby Szymon Jakubiszak, który otrzymał powołanie do reprezentacji Polski. W trakcie sezonu złożyliśmy Javierowi propozycję nowego kontraktu. Ostatecznie zdecydował on się na wyjazd do Japonii. Szanuję ten wybór i chciałbym życzyć Trenerowi sukcesów sportowych, jak i w życiu osobistym."

Po zakończeniu ostatniego sezonu Javier Weber był gościem audycji AZS Na Fali. Posłuchajcie jak podsumował ostatnie miesiące w olsztyńskim klubie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: