11.05.2024

Warmia wygrała dwudziesty raz w sezonie. Ale... straciła szasnę na awans

Warmia Energa Olsztyn wygrała w Hali Urania 42:20 (19:6) ze Spartą Oborniki, ale nie ma już szans na awans do Ligi Centralnej. Na kolejkę przed zakończeniem sezonu traci bowiem wciąż sześć punktów do Gwardii Koszalin. I to z nią zmierzy się na wyjeździe 18 maja.

Choć sezon w I lidze piłki ręcznej zakończy się dopiero za tydzień, ostatnie domowe spotkanie było okazją do pożegnania czwórki zawodników, których w barwach olsztyńskiej drużyny nie zobaczymy po wakacyjnej przerwie. Z Warmii odchodzą bowiem: Dominik Jaworski, Szymon Adamczyk, Jakub Zemełka i Andrzej Kryński.

W sobotę gospodarze bardzo szybko zbudowali sobie przewagę. Prowadzili kolejno 7:2, 10:3, 15:5 a na przerwę schodzili z trzynastobramkową zaliczką (19:6). W drugiej połowie nadal kontrolowali spotkanie, ale było ono już bardziej wyrównane. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Marcin Malewski. Rzucił aż 14 bramek! I wszystko wskazuje na to, że nie jest to jego ostatni sezon w I lidze.

"Jako zawodnik, jako wiceprezes i osoba, która zajmuje się sprawami organizacyjnymi... ja nigdy z Warmii nie odejdę!" - zadeklarował.

"Po ostatnim słabszym meczu, chcieliśmy się koniecznie odbudować i pokazać kibicom, że potrafimy grać dużo lepiej. Wygraliśmy bardzo pewnie. Była dobra obrona. Bramkarze podbijali w bramce i mieliśmy z tego piłki w ataku. Ogromna przewaga i spokojny, kontrolowany mecz" - podsumował trener Warmii Karol Adamowicz.

Patryk Gąsiorowski rozmawiał także z Jakubem Zemełką. Posłuchajcie!

Warmia Energa Olsztyn - Sparta Oborniki 42:20 (19:6)

Warmia: Kaczmarczyk, Rynkiewicz (2), Jaworski - Reichel (3), Prusko (1), Safiejko, Adamczyk (2), Drobik (2), Sikorski (2), Lewandowski, Zemełka (3), Skiba (3), Kryński (8), Dzido (2), Malewski (14).

Warmia Energa Olsztyn zakończy sezon wyjazdowym spotkaniem z Gwardią Koszalin, która jest już pewna pierwszego miejsca w tabeli grupy A I ligi piłki ręcznej. Mecz zaplanowano na sobotę 18 maja o 17:00. Natomiast Szczypiorniak Olsztyn, który ma na koncie 23 porażki, już w środę 15 maja o 18:00 zmierzy się (także na wyjeździe) z SMS-em ZPRP Kwidzyn.