12.05.2024

Constract Lubawa w finale Futsal Ekstraklasy!

Constract Lubawa pokonał dwukrotnie we własnej hali (6-3 i 4-1) drużynę Futsal Leszno i awansował do finału Futsal Ekstraklasy. Zespół prowadzony przez Dawida Grubalskiego na wyjeździe przegrał 1-2. Ale po powrocie do składu najlepszego zawodnika całej ligi - Pedrinho - był nie do zatrzymania.

Po wyjazdowej porażce w Lesznie 1-2 kibice z Lubawy mogli mieć obawy, czy ich drużynie kolejny raz uda się awansować do finału Futsal Ekstraklasy. Optymistyczną informacją był zapowiadany powrót do składu mistrzów Polski leczącego przez ostatnie tygodnie uraz Pedrinho. Jak wiele Brazylijczyk znaczy dla Constractu, pokazało już sobotnie spotkanie. Strzelił dwie bramki, przy kolejnej asystował. Widać też, że w jego obecności lepiej prezentują się inni zawodnicy drużyny Dawida Grubalskiego. Na listę strzelców wpisali się Claudinho, Adriano Lemos, Paweł Kaniewski i Maciej Jankowski. Goście odpowiedzieli natomiast golem Wiaczesława Kożemjaki i dwoma trafieniami Rajmunda Siecli. Constract wygrał pewnie 6-3, więc o awansie do finału zadecydowało trzecie spotkanie.

W nim także lubawianie od początku kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Choć do przerwy prowadzili skromnie - 1-0. Wynik już w czwartej minucie otworzył Maciej Jankowski. Druga połowa przyniosła bramki Pedrinho, Évertona i Tomasza Kriezela. Zespół z Leszna odpowiedział tylko raz - za sprawą Rajmunda Siecli. Gospodarze wygrali pewnie 4-1 i zagrają o złoto Futsal Ekstraklasy!

Constract Lubawa  - Futsal Leszno 6-3 (2-1)
Claudinho 3', Pedrinho 14', 28', Adriano Lemos 21', Paweł Kaniewski 22', Maciej Jankowski 24' - Wiaczesław Kożemjaka 18', Rajmund Siecla 36', 38'

Constract Lubawa  - Futsal Leszno 4-1 (1-0)
Maciej Jankowski 4', Pedrinho 26', Éverton 30', Tomasz Kriezel 37' - Rajmund Siecla 27'

W finale sezonu 2023/2024 Futsal Ekstraklasy Constract zmierzy się z Rekordem Bielsko-Biała, który wyeliminował Piasta Gliwice (wygrywając 4-2 na wyjeździe i  7-3 u siebie). Rywalizacja toczyć będzie się do trzech zwycięstw. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane 22 maja o 19:00 w Lubawie.