Aktualności
07.06.2024

Jan Hadrava ponownie zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn!

Jan Hadrava - jeden z ulubieńców olsztyńskich kibiców, który bronił barw Indykpolu AZS Olsztyn w latach 2016-2020 - ponownie związał się umową z akademikami. Czeski atakujący przez najbliższe dwa sezony będzie jednym z liderów drużyny prowadzonej przez Juana Manuela Barriala.

Sylwetki Jana Hadravy nie trzeba przedstawiać olsztyńskim kibicom. Czeski siatkarz urodził się 3 czerwca 1991 w Rokycany. Zanim zasilił szeregi kortowskiego klubu, reprezentował m.in. Duklę Liberec i francuski UGS Nantes-Reze. W 2016 roku zadebiutował w PlusLidze. Już od swojego debiutanckiego sezonu w Indykpolu (2016/2017) był on jednym z najważniejszych zawodników zespołu. W sumie rozegrał tu 112 spotkań. Zdobył 2041 punktów, z czego aż 1696 atakiem, 187 blokiem i 158 w polu serwisowym. 18 razy otrzymał statuetkę MVP.

W 2020 roku Janek Hadrava przeniósł się do Włoch, aby bronić barw Cucine Lube Civitanova, z którym wywalczył tytuł Mistrza Włoch oraz Puchar Włoch. Od 2021 roku mogliśmy podziwiać go w Jastrzębskim Węglu, z którym zdobył tytuł Mistrza Polski (2023) i srebrny medal PlusLigi (2022). Atakujący wraz z kolegami z drużyny dotarł także do finału siatkarskiej Ligi Mistrzów (2023) oraz dwukrotnie sięgnęli pod Superpuchar Polski.

Po czteroletniej przerwie ponownie związał się kontraktem z akademikami!

"Nie ukrywam, że czuję się zadowolony z powodu powrotu do Olsztyna. Spędziłem tutaj cztery lata, lecz ostatni sezon nie był do końca udany. Najpierw przytrafiła mi się kontuzja, a potem pandemia przerwała sezon, przez co nie mogłem się pożegnać z Kibicami. Jestem zadowolony z powrotu do Olsztyna, mam nadzieję, że Klub i Kibice tak samo" - mówi Jan Hadrava. I dodaje: "Co chciałbym pokazać w nowym sezonie? Na pewno to, że mam większe doświadczenie, co pozwoliło mi nauczyć się kilku nowych rzeczy. Mam nadzieje, że uda nam się osiągnąć fajny wynik – np. taki, jak podczas moich pierwszych sezonów w Indykpolu AZS (5 i 4 miejsce – red.). Nie chciałbym mówić o dokładnych pozycjach, lecz sukces „pasuje” do Olsztyna. Mam nadzieję, że tak się stanie, ponieważ wszyscy będziemy starali się jak najlepiej, aby to osiągnąć."

 

"Przede wszystkim cieszę się, że udało nam się namówić Janka na powrót do Olsztyna. Kibicom Indykpolu AZS nie musimy przedstawiać naszego nowego atakującego, bowiem reprezentował nasz Klub przez 4 sezony. Janek będzie naszym zawodnikiem przez kolejne dwa lata. Myślę, że był ulubieńcem naszych Kibiców i jestem przekonany, że w nowej Uranii, wraz z drużyną, dostarczy wielu pozytywnych emocji" - przyznaje Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

Kontrakt czeskiego atakującego z olsztyńskim klubem został podpisany na dwa lata.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: