Aktualności
11.06.2024

AZS UWM High Heels Olsztyn z kolejnym sukcesem na trawie

W niedzielę 9 czerwca na kortowskich orlikach rozegrany został finałowy turniej Ligi Szóstek WMZPN. Najlepsze okazały się gospodynie - AZS UWM High Heels Olsztyn. "Dziewczyny dały z siebie maksimum. Ten wynik bardzo nas cieszy" - podkreśla grająca trenerka kortowskiej drużyny Aleksandra Kojadyńska.

 

Foto: AZS UWM High Heels Olsztyn

W turnieju finałowym rozgrywek Ligi Szóstek udział wzięły cztery drużyny z regionu. Kortowskie "Szpilki" zremisowały 1:1 z Tęczą Biskupiec, pokonały 1:0 Polonię I Iłowo a mecz z Polonią II Iłowo zakończył się bezbramkowym remisem. Takie rezultaty dały zespołowi z Kortowa zwycięstwo w tych rozgrywkach.

"Pierwszy raz brałyśmy udział w tych rozgrywkach. I okazałyśmy się najlepsze. To cieszy, że potrafimy grać nie tylko w hali. A musiałyśmy radzić sobie bez połowy zespołu - bez dziewczyn, które grają na trawie w wyższych ligach. Jako trenera cieszy mnie to, że te zawodniczki, które mniej grały do tej pory. Teraz mogły zaprezentować się na orlikach. Dały z siebie maksimum. A pierwsze miejsce to jest coś, co każda drużyna chciała osiągnąć" - mówi grająca trenerka Aleksandra Kojadyńska. To właśnie ona strzeliła obie bramki dla AZS-u. A  tytuł najlepszej bramkarki całej ligi trafił do Mai Bogackiej.

Z Aleksandrą Kojadyńską rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie!

 

Przed "Szpilkami" jeszcze jedno wyzwanie w obecnym sezonie. "Mamy przed sobą turniej beach soccera. W dniach 28-30 czerwca odbywa się Puchar Polski. Łączymy siły z zespołem z Braniewa. I cieszymy się, że będziemy mogły jeszcze przedłużyć sobie sezon ligowy. Tym zakończymy. W lipcu i sierpniu będziemy odpoczywać a od września zaczniemy przygotowywać się do Ekstraligi" - mówi Kojadyńska.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: