14.02.2020

Koszykarskie derby Olsztyna dla studentów UWM

Wynikiem 93:60 zakończyły się pierwsze od lat koszykarskie derby Olsztyna. Pierwsza (studencka) drużyna AZS-u UWM Olsztyn była zdecydowanie lepsza od tej złożonej ze starszych, bardziej doświadczonych zawodników. W kortowskiej hali obie ekipy dopingowało wielu kibiców basketu!

Rywalizacji towarzyszyły duże emocje. Dopisała publiczność, ale zawodnicy w pierwszej kwarcie byli wyraźnie spięci, co przełożyło się na nieskuteczność obu ekip. Pokazuje to bardzo niski wynik: 12:4. W kolejnych minutach było już dużo lepiej. Na parkiecie dominowali studenci z pierwszego zespołu AZS UWM Olsztyn, którzy systematycznie powiększali przewagę, ostatecznie zwyciężając w całym meczu 93:60.

Mimo zwycięstwa trener studenckiej ekipy Tomasz Małek widzi sporo mankamentów w grze swoich podopiecznych. "Trzeba zdecydowanie poprawić obronę - bo było parę luk - oraz uspokoić atak. Mamy ogromne możliwości w ataku, ale musimy je wydobyć poprzez treningi i spokojną głowę."

Szkoleniowiec drugiego zespołu AZS-u Łukasz Muszyński nie mógł skorzystać ze swojego najskuteczniejszego zawodnika. Rafał Chudzik w poniedziałek doznał konkuzji i na parkiet wróci dopiero za dwa-trzy tygodnie. "Zabrakło nam skuteczności, pewnych rzutów, które pozwoliłyby na rozciągnięcie obrony. Jednak młodzi zawodnicy pokazują, że już czas na przerwę dla nas."

Wojtek Miśkiewicz rozmawiał także z jednym z liderów AZS-u UWM Olsztyn - Marcinem Włodarczykiem. Posłuchajcie!

Dzięki zwycięstwu pierwszy zespół AZS-u UWM Olsztyn awansował na pierwsze miejsce w tabeli grupy pomorskiej trzeciej ligi koszykówki. W najbliższą niedzielę 16 lutego zmierzy się na wyjeździe z ostatnią drużyną w tabeli - MTS-em Basket Kwidzyn. Natomiast AZS UWM Olsztyn II podejmie o 16:00 w Kortowie Czarnych Słupsk.