12.10.2020

Stomilanki blisko podium I ligi

Stomilanki Olsztyn pokonały na własnym boisku 3-2 (2-1) KS SWD Wodzisław Śląski i awansowały na czwarte miejsce w tabeli piłkarskiej pierwszej ligi kobiet. Bramki dla olsztyńskiej drużyny strzeliły: Paula Zawistowska, Daria Augustyniak i Adrianna Rosiak. Naszym gościem był trener Dariusz Maleszewski.

Stomilanki objęły prowadzenie w pierwszych minutach meczu. Składną akcję drużyny celnym strzałem wykończyła Paula Zawistowska. Drużyna z Wodzisławia Śląskiego odpowiedziała jednak bardzo szybko. W 13. minucie z rzutu karnego wyrównała Julia Piętakiewicz. Chwilę później było już 2-1 dla olsztynianek a na listę strzelców wpisała się Daria Augustyniak. W drugiej połowie prowadzenie podwyższyła jeszcze Adrianna Rosiak. Wynik na 3-2 w końcówce spotkania ustaliła Nicole Jendrzejczyk.

"Mecz był na pewno ciężki. Natomiast dziewczyny konsekwentnie realizowały plan, który sobie założyliśmy. To przyniosło nam sukces - czyli wygrany mecz. W końcówce przeciwnik troszkę przycisnął, ale na całe szczęście ten mecz wygraliśmy" - podsumował trener Dariusz Maleszewski.

Z Dariuszem Malewszewskim spotkał się Wojtek Miśkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

KKP Stomilanki Olsztyn - SWD Wodzisław Śląski 3-2 (2-1)
Zawistowska 5', Augustyniak 27' Rosiak 77' - Piętakiewicz 13' (karny), Jendrzejczyk 89'

Stomilanki: Kaźmierczak, Krech, Kędzia, Sivakova, Mazurkiewicz, Tkaczyk, Rosiak, Franaszek (82 Szczepańska), Zawistowska (85 N. Lenard), Grzesik, Augustyniak (72 Bielińska)

SWD: Seweryn - Piwowarczyk (78 Psota), Piętakiewicz, Szymanowska (75 Ratajczyk), Kaim, Nierychło (83 Przeciszewska), Błatoń, Jednrzejczyk, Kasperska, Gulec (70 Jaskółka), Jaszek.

Żółte kartki: Augustyniak, Rosiak, Sivakova - Piwowarczyk, Nierychło, Gulec, Szymanowska

Stomilanki zajmują czwarte miejsce w tabeli pierwszej ligi. W ośmiu kolejkach zgromadziły 18 punktów (5 zwycięstw, jeden remis i dwie porażki). W niedzielę 18 października o 15:00 zmierzą się na wyjeździe z Tarnovią Tarnów.