Aktualności
19.02.2021

Strzelecki Super Champion z UWM

Maciej Kowalewicz - student Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i reprezentant klubu Gwardia Olsztyn - został wyróżniony przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego tytułem Super Championa dla najlepszego zawodnika 2020 roku. To był jego pierwszy sezon seniorski. W nowym marzy o igrzyskach. 

 

Maciej Kowalewicz zostały uznany najlepszym zawodnikiem 2020 roku w dwóch konkurencjach: karabinu dowolnego 3x40 strzałów oraz karabinu pneumatycznego 60 strzałów. W swoim pierwszym seniorskim sezonie stanął na podium Mistrzostw Polski. Wywalczył brąz w konkurencji karabinu pneumatycznego 60 strzałów. Był także bezkonkurencyjny w Akademickich Mistrzostwach Polski (gdzie zdobył trzy złote medale) oraz młodzieżowych Mistrzostw Polski (także trzy złota). To jednak nie jedyne sukcesy studenta Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

"Ustanowiłem dwa rekordy Polski seniorów - w konkurencji karabinu pneumatycznego i karabinu dowolnego w trzech postawach. Brakowało mi tylko trzech punktów do rekordu świata" - przypomina zawodnik Gwardii Olsztyn. "Jestem bardzo zadowolony. Wiem, na co mnie stać i jakie wyniki mogę osiągać w niedalekiej przyszłości."

Marzeniem Maćka jest wywalczenie kwalifikacji na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio. "Jest to na pewno realne. Wyniki, które osiągnąłem w poprzednim roku potwierdzają, że jestem w stanie walczyć z najlepszymi na świecie. Trzeba tylko poczekać, jak moja forma rozwinie się do połowy roku. Ale na pewno nie będę się poddawał i będę o to walczył!"

Z Maciejem Kowalewiczem spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Maciej Kowalewicz jest studentem trzeciego roku kierunku turystyka i rekreacja na Wydziale Geoinżynierii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: