15.04.2021

Sokół ograł Skrę i wciąż liczy się w walce o baraże

Sokół Ostróda wygrał na własnym boisku 2-1 (1-0) ze Skrą Częstochowa i traci tylko dwa punkty do miejsca gwarantującego grę w barażach o awans do Fortuna 1 Ligi. Ozdobą środowego spotkania była bramka Tomasza Gajdy. "Pokazaliśmy charakter" - mówił ostatnim gwizdku strzelec zwycięskiej bramki.

Sokół szybko wyszedł na prowadzenie. Już w szóstej minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę głową do bramki gości skierował Karol Żwir. Ostródzianie mieli okazje, by jesczze przed przerwą podwyższyć, ale swoich sytuacji nie wykorzystali m.in. Tomasz Gajda i Dawid Wolny.

Druga połowa rozpoczęła się natomiast od trafienia wyrównującego. Na listę strzelców ponownie wpisał się Karol Żwir, ale była to bramka samobójcza. Podopieczni Piotra Jacka nie zwiesili głów. Bardzo zależało im na zwycięstwie i dopięli swego. Pięknym strzałem zza pola karnego wynik spotkania na 2-1 ustalił Tomasz Gajda.

"To był dobry mecz. Na pewno dobra pierwsza połowa - taka jak chcieliśmy. W drugiej gra się bardziej wyrównała. Ale zaczęliśmy dobrze i dobrze zakończyliśmy. Trzy punkty zostają u nas i z tego się bardzo cieszymy" - podsumował trener Sokoła.

Wojtek Miśkiewicz rozmawiał także z Tomaszem Gajdą. Posłuchajcie!

14 kwietnia 2021 - Ostróda (Stadion Miejski)
Sokół Ostróda - Skra Częstochowa 2-1 (1-0)
Karol Żwir 6', Tomasz Gajda 75' - Karol Żwir 47' (samobójcza)

Sokół: Kacper Trelowski - Paweł Brzuzy, Karol Żwir, Michał Maj, Karol Turek (82' Wojciech Mazurowski) - Michał Zimmer,  Łukasz Mozler (46' Wojciech Kalinowski), Jakub Czajkowski, Łukasz Soszyński (55' Kamil Zalewski), Tomasz Gajda (88' Dominik Więcek) - Dawid Wolny.

Skra: Mikołaj Biegański - Krzysztof Napora (46' Dawid Niedbała), Hubert Sadowski, Mariusz Holik (46' Titas Milašius), Adam Mesjasz (69' Maksim Kwiencer), Rafał Brusiło - Radosław Gołębiowski (76' Lucjan Klisiewicz), Maciej Kazimierowicz (46' Damian Warnecki), Karol Noiszewski, Piotr Nocoń - Kamil Wojtyra.

Żółte kartki: Gajda, Żwir, Czajkowski, Wolny.

Sokół zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli II ligi. Traci tylko dwa punkty do pozycji gwarantującej grę w barażach o awans do Fortuna 1 Ligi. W najbliższą sobotę o 15:00 zmierzy się na wyjeździe z Garbarnią Kraków.