18.10.2021

Udana pogoń Szczypiorniaka Olsztyn

Szczypiorniak Olsztyn pokonał na wyjeździe 28:27 (13:16) KPR Gryfino i zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli grupy A pierwszej ligi piłki ręcznej. Podopieczni Konstantego Targońskiego niemal przez cały mecz gonili rywala i udało im się go przełamać w samej końcówce spotkania.

To już trzecie zwycięstwo olsztynian w nowym sezonie. Choć celem stawianym drużynie jest przede wszystkim utrzymanie w nowej 1 lidze, drużyna pokazuje, że stać ją na dużo więcej. Spotkanie w Gryfinie Szczypiorniak rozpoczął dobrze. Po siedmiu minutach prowadził 3:1. Ale gospodarze równie szybko przejęli inicjatywę i wypracowali sobie nawet pięciobramkową przewagę (11:6). Na przerwę schodzili wygrywając 16:13.

Jednak w drugiej połowie goście rzucili się do odrabiania strat. Wyrównali przy stanie 20:20, ale chwilę później znów przegrywali różnicą trzech bramek. Ich pogoń przyniosła efekt w samej końcówce. Wykorzystali słabość rywala i od wyniku 23:26 doprowadzili do własnego prowadzenia 28:26. KPR nie zdołał już się podnieść. Zmniejszył tylko rozmiary porażki do 27:28. Najskuteczniejsi w drużynie z Olsztyna byli: Przemysław Mosiewicz (6 bramek), Wojciech Golks, Piotr Dzido i Radosław Dzieniszewski (po 5) i Jakub Ostrówka (4).

"Zespół z Gryfina postawił nam ciężkie warunki. W końcówce udało nam się zmienić taktykę. Chłopcy super to rozwiązywali. I duża zasługa Kuby Pikury, który bronił w bardzo ciężkich sytuacjach. A to dodało skrzydeł zawodnikom i niosło ich w ataku, żeby zdobywać bramki" - podsumował trener Konstanty Targoński.

Z Konstantym Targońskim rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

KPR Gryfino – KS Szczypiorniak Olsztyn 27:28 (16:13)

KPR Gryfino: Kacper Kłodziński, Dawid Dobko, Grzegorz Słomczyński – Kamil Prokopczyk (9), Krzysztof Karnacewicz (7), Bartosz Telenga (5), Tomasz Grzegorek (4), Lucjan Galus (2), Marek Jezierski, Michał Klemens, Kamil Kostrzewa, Kamil Skrzypkowiak, Michał Statkiewicz, Szymon Tołyż, Bartosz Dyzmański.
KS Szczypiorniak Olsztyn: Jakub Pikura, Fabian Masłowski - Jakub Jurewicz, Dominik Lewandowski, Jakub Bądzelewski, Przemysław Mosiewicz (6), Wojciech Golks (5), Tomasz Zaborowski (3), Maciej Warmiński, Jakub Ostrówka (4), Piotr Dzido (5), Radosław Dzieniszewski (5).

Z dorobkiem ośmiu punktów (trzy zwycięstwa i jedna porażka) Szczypiorniak zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli grupy A pierwszej ligi piłki ręcznej. W najbliższą sobotę 23 października o 18:00 we własnej hali zmierzy się z SMS-em ZPRP Kwidzyn.