18.10.2021

Pierwsze w tym sezonie zwycięstwo siatkarek Chemika Olsztyn

Po pięciosetowej walce Chemik Olsztyn pokonał we własnej hali 3:2 (25:21, 25:15, 25:27, 23:25, 15:6) MUKS Spartę Warszawa i awansował na siódme miejsce tabeli swojej grupy drugiej ligi siatkarek. To pierwsze zwycięstwo podopiecznych Macieja Dobrowolskiego w obecnym sezonie.

Olsztyńskie siatkarki wszystkie spotkania nowego sezonu rozgrywały do tej pory w hali przy ul. Hozjusza. I trzeba przyznać, że z każdym tygodniem prezenują się lepiej. Rozpoczęły od porażki 1:3 z ŁKS-em Łódź. Później przegrały po tie-breaku z Krótką Mysiadło. A w trzecim meczu w końcu mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

Choć przyznać trzeba też, że wygrana mogła być bardziej okazała. Chemik prowadził bowiem ze Spartą Warszawa 2:0 a trzeciego seta przegrał na przewagi 25:27. Rywalki okazały się minimalnie lepsze również w czwartej partii zakończonej wynikiem 25:23 dla wiceliderek tabeli drugiej grupy. Podopieczne Macieja Dobrowolskiego zmobilizowały się jednak na tie-breaka, w którym nie dały najmniejszych szans zawodniczkom ze stolicy (15:6).

"Było to niezłe spotkanie w naszym wykonaniu. W piątym secie gra była genialna i przeciwnik nie miał nic do powiedzenia. Szkoda oczywiście trzeciego seta. Mieliśmy w nim piłkę meczową i szkoda, że nie udało się zakończyć tego meczu. Natomiast cieszymy się ze zwycięstwa" - mówi trener olsztynianek.

Z Maciejem Dobrowolskim rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

Kolejne spotkanie Chemik rozegra także we własnej hali. W sobotę 23 października o 15:00 olsztynianki zmierza się z UKS-em Ósemką Siedlce.