20.11.2021

Przełamanie Constractu w meczu z Clearexem Chorzów

Constract Lubawa wygrał we własnej hali 3-2 (1-1) z Clearexem Chorzów i po dwóch kolejnych ligowych porażkach zapisał na swoim koncie ósme zwycięstwo w obecnym sezonie Futsal Ekstraklasy. Mecz trzymał w napięciu do ostatnich minut, choć stroną przeważającą byli Wicemistrzowie Polski.

Constract potrzebował tego zwycięstwa. Przypomnijmy, że lubawianie w poprzednich dwóch kolejkach przegrali 1-6 z Rekorem Bielsko-Biała oraz 5-8 z drużyną Futsal Leszno. Clearex to wciąż marka, ale w ostatnich latach nie spisuje się na miarę oczekiwań kibiców. Jednak w sobotę to właśnie chorzowianie otworzyli wynik spotkania. W jedenastej minucie Grzegorza Okuniewskiego pokonał Mykyta Możejko. Jeszcze przed przerwą wyrównał Bartłomiej Piórkowski.

W drugą połowę zdecydowanie lepiej weszli gospodarze. Najpierw Tomasz Kriezel a chwilę później Luan swoimi trafieniami dali dużo radości lubawskim kibicom. Wcześniej czerwoną kartkę za zagranie piłki ręką za polem karnym obejrzał bramkarz gości Rafał Krzyśka. Jednak o spokojnej końcówce nie było mowy. Na pięć minut przed ostatnim gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Przemysław Dewucki. Drużyna prowadzona przez Dawida Grubalskiego nie pozwoliła jednak rywalom na więcej. Wygrała 3-2 i wciąż utrzymuje bliski kontakt z czołówką tabeli. Zajmuje czwarte miejsce w tabeli.

"Przegraliśmy dwa ostatnie spotkania, także chęć zwycięstwa była ogromna. Clearex mądrze się bronił i wyprowadzał groźne kontry. Wydaje mi się, że kluczowa była intensywność tego spotkania. Goście oddychali coraz ciężej a nasze akcje nabierały przez to rytmu. To był kluczowy moment" - podsumował trener Constractu Dawid Grubalski.

A jak ocenił spotkanie trener gości - Andrzej Szłapa? Posłuchajcie!

Wojtek Miśkiewicz rozmawiał także z Pawłem Kaniewskim.

Constract Lubawa - Clearex Chorzów 3-2 (1-1)
Bartłomiej Piórkowski 17', Tomasz Kriezel 25', Luan 27' - Mykyta Możejko 11', Przemysław Dewucki 35'

Kolejne spotkanie lubawianie rozegrają w sobotę 27 listopada. O 18:00 zmierzą się na wyjeździe z ekipą Futsal Team Brzeg.