22.11.2021

Olsztyńskie piłkarki dalej w grze o Puchar Polski

Stomilanki Olsztyn wyeliminowały z rozgrywek Pucharu Polski kolejną drużynę z Ekstraligi. Zawodniczki Dariusza Maleszewskiego pokonały na stadionie miejskim po dogrywce 2-1 (1-1) AP Lotos Gdańsk. Do kolejnej rundy awansowały także piłkarki Stomilu Olsztyn wygrywając 3-1 (1-0) z Podgórzem Kraków.

Stomilanki w pierwszej rundzie także potrzebowały dogrywki i serii rzutów karnych, by pokonać Olimpię Szczecin. W sobotni mecz z kolejną drużyną z Ekstraligi - AP Lotos Gdańsk - weszły bardzo dobrze. Prowadziły po pierwszej połowie po bramce Katarzyny Kałużnej. Jednak po przerwie rywalki wyrównały za sprawą Klaudii Dymińskiej. Podopieczne Dariusza Maleszewskiego mogły wygrać w 90 minut, ale nie wykorzystały rzutu karnego. W dogrywce zwycięstwo olsztyniankom zapewniła Adrianna Rosiak.

Wojtek Miśkiewicz rozmawiał także z Adrianną Rosiak i Katarzyną Kałużną.

Stomilanki Olsztyn - AP Lotos Gdańsk 2-1 (1-0, 1-1)
Katarzyna Kałużna 41', Adrianna Rosiak 100' - Klaudia Dymińska 62'

Stomilanki: Krajewska (46' Szczerbaczewicz) - Krech, Kędzia, Silny, Trofimiuk(110), Osajkowska, Sivakowa (110' Waszczuk), Turrentine, Kałużna (118' Długozima), Rosiak, Tkaczyk.

Teraz Stomilanki wracają do ligowej rywalizacji. Jeszcze w tym roku  rozegrają dwa zaległe mecze, które musiały być przełożone ze względu na zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W sobotę 27 listopada o 12:00 w Mrągowie zagrają z Ząbkami Ząbki a 1 lub 4 grudnia z SWD Wodzisław. Jeśli zdobędą komplet punktów - zakończą rundę jesienną na pierwszym miejscu tabeli I ligi.

W 1/8 finału Pucharu Polski zagrają także piłkarki Stomilu Olsztyn. Drużyna prowadzona przez Marka Maleszewskiego wygrała na własnym boisku 3-1 (1-0) z drugoligowym Podgórzem Kraków. Bramki dla "biało-niebieskich" strzeliły: Weronika Gadomska, Oliwia Korzec i Pola Olender.

Stomil Olsztyn - Podgórze Kraków 3-1 (1-0)
Weronika Gadomska 36', Oliwia Korzec 72', Pola Olender 79' - Magdalena Cieślik 83'