23.11.2021

Kolejne zwycięstwo kortowskich Szpilek

Drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn wygrała drugi mecz nowego sezonu 1 ligi futsalu kobiet i awansowała na pierwsze miejsce w tabeli grupy północnej. Kortowskie "Szpilki" pokonały na wyjeździe 1-0 (0-0) AZS SGGW Warszawa. Jedyną bramkę zdobyła Anna Siwicka.

Przypomnijmy, że na inaugurację nowego sezonu drużyna prowadzona przez Ewę Kuliś wygrała w Kortowie 4-3 (1-1) z Pogonią Dekpol Tczew. Wynik jest tym cenniejszy, że ekipa z Pomorza w swoim kolejnym meczu rozgromiła 11-1 KS Zdrowie Garwolin. A olsztynianki w niedzielę w stolicy długo czekały na swoją bramkę. Dopiero w 32. minucie wynik otworzyła Anna Siwicka.

Rywalki do końca mocno napierały, chcąc odmienić losy spotkania. Jednak Aleksandra Kojadyńska nie dała się zaskoczyć, a determinacja  AZS-u UWM High Heels Olsztyn w grze obronnej sprawiła, że warszawiankom nie udało się choćby wyrównać.

"Mimo, że miałyśmy sporo akcji, bramka padła dopiero w drugiej połowie. Zwycięstwo cieszy, bo był to wyczerpujacy mecz dla nas" - mówiła w studiu Radia UWM FM Aleksandra Kojadyńska.

Z Aleksandrą Kojadyńską rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

O kolejne ligowe punkty kortowskie "Szpilki" powalczą 4 grudnia. Na wyjeździe zmierzą się z Włókniarzem Białystok.