18.12.2021

Wygrana olsztyńskich koszykarek po nerwowej końcówce w Lublinie

KKS Agapit Olsztyn pokonał na wyjeździe 67:59 (21:17, 18:13, 15:11, 13:18) AZS UMCS II Lublin i awansował na czwarte miejsce w tabeli grupy A pierwszej ligi koszykówki kobiet. Drużyna Tomasza Sztąberskiego w tym roku zagra jeszcze w Jezioranach z AZS-em Uniwersytet Warszawski.

Olsztynianki miały sobotnie spotkanie pod kontrolą przez pierwsze trzy kwarty. Wygrały je kolejno 21:17, 18:13 i 15:11 i z przewagą trzynastu punktów rozpoczynały ostatnią część meczu. Zawodniczki z Lublina zaczęły jednak odrabiać straty i na dwie minuty przed końcem zbliżyły się niebezpiecznie do rywalek. Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych Tomasza Sztąberskiego. Choć przegrały tę kwartę 13:18, cieszyły się ze zwycięstwa w całym spotkaniu 67:59.

AZS UMCS II Lublin - KKS Agapit Olsztyn 59:67 (17:21, 13:18, 11:15, 18:13)

KKS: Martyna Przeradzka, Joanna Chełchowska (14), Natalia Sobotka (4), Zuzanna Bałdyga, Alicja Wawrzyniak (10), Patrycja Daliga (17), Ewelina Kitkowska, Karolina Giżyńska (10), Marta Sztąberska (12).

W najbliższy wtorek 21 grudnia o 18:00 KKS Agapit Olsztyn zmierzy się w Jezioranach z AZS-em Uniwersytet Warszawski. To będzie ostatni mecz drużyny Tomasza Sztąberskiego w tym roku.