Aktualności
18.05.2022

Amerykański środkowy podpisał nowy kontrakt z akademikami

Taylor Averill podpisał nowy kontrakt z Indykpolem AZS Olsztyn. Amerykański środkowy dołączył do akademików przed rokiem. I był podstawowym zawodnikiem drużyny, która zakończyła sezon 2021/2022 na szóstym miejscu w PlusLidze. Choć zmagał się też z kontuzją.

W zakończonym niedawno sezonie PlusLigi Taylor Averill rozegrał 22 spotkania w barwach Indykpolu AZS Olsztyn. Zdobył 135 punktów (90 w ataku, 37 w bloku i 8 w polu serwisowym). Miał także dobry wpływ na atmosferę w drużynie. Swoją pozytywną energią zarażał innych kolegów.

Dlaczego zdecydował się przedłużyć kontrakt z akademikami? "Powody są dosyć proste. Miasto bardzo mi się podoba - lubię w nim przebywać i mogę wypowiadać się o nim w samych superlatywach. Duży wpływ odegrała także postać trenera Javiera Webera. Podoba mi się organizacja klubu. Zespół na nowy sezon jest dobrze zbudowany, a naszym celem będzie walka o play-off. Dlatego nadal chcę być częścią Indykpolu AZS Olsztyn" - przyznaje amerykański środkowy.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania nowej umowy z reprezentantem Stanów Zjednoczonych. Do podjęcia takiej decyzji namawiał nas także trener Javier Weber, który będzie miał okazję współpracować z Taylorem podczas zgrupowania kadry USA. Pomimo, iż Taylora nie ma na liście zawodników powołanych na siatkarską Ligę Narodów, to myślę, że w dalszej części sezonu, przed przygotowaniami do Mistrzostw Świata, nasz zawodnik dołączy do reprezentacji" - mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. I dodaje: "W ubiegłym sezonie, ze względu na problemy zdrowotne, zawodnik nie pokazał w pełni swoich możliwości. Wiemy jednak, że dolegliwości minęły i mam nadzieję, że Taylor zaprezentuje się z dobrej strony kibicom Indykpolu AZS Olsztyn w nowym sezonie."

Kontrakt z amerykańskim środkowym został przedłużony o rok.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: