22.05.2022

Constract poległ w Pniewach

Constract Lubawa przegrał na wyjeździe 1-6 (0-3) z Red Dragons Pniewy. Drużynie Dawida Grubalskiego brakuje już chyba motywacji. Na pewno zakończy sezon na trzeciej pozycji w Futsal Ekstraklasie. W ostatniej kolejce zmierzy się we własnej hali z nowym Mistrzem Polski - Piastem Gliwice.

Drużyna z Pniew miała jeszcze o co walczyć. Zwycięstwo dawało jej awans na siódmą pozycję w tabeli. I choć mecz był wyrównany, to gospodarze byli zdecydowanie bardziej skuteczni. Już w pierwszej połowie dzięki bramkom Oskara Stankowiaka, Mateusza Kosteckiego i Piotra Błaszyka prowadzili 3-0.

Po przerwie samobójcze trafienie zaliczył Jakub Raszkowski (który stracił pozycję lidera klasyfikacji strzelców Futsal Ekstraklasy - wyprzedził go w tej kolejce Tomasz Lutecki). W dwudziestej siódmej minucie honorowego gola dla gości strzelił Sebastian Grubalski. Ale później zawodnicy Red Dragons jeszcze dwukrotnie cieszyli się po trafieniach Michała Roja i Maksyma Pautiaka.

Red Dragons Pniewy - KS Constract Lubawa 6-1 (3-0)
Oskar Stankowiak 11', Mateusz Kostecki 18', Piotr Błaszyk 19', Jakub Raszkowski 23' (samobójcza), Michał Roj 33' (karny), Maksym Pautiak 37' – Sebastian Grubalski 27'

Sezon 2021/2022 Constract zakończy w piątek 27 maja. O 20:00 we własnej hali zmierzy z Piastem Gliwice, który pokonując w niedzielę Rekord Bielsko-Biała wywalczył tytuł Mistrza Polski.