31.07.2022

Stomilanki w sparingu lepsze od Ząbkovii

W swoim szóstym meczu sparingowym tego lata Stomilanki Olsztyn odniosły piąte zwycięstwo. Pokonały na własnym boisku 4-1 (1-1) Ząbkovię Ząbki. Trzy bramki dla drużyny Dariusza Maleszewskiego strzeliła Pola Olender. Jedno trafienie dorzuciła też Justyna Libera.

W piątkowym meczu kontrolnym zagrały głównie zawodniczki, które dwa dni wcześniej w sparingowym starciu z Górnikiem Łęczna pojawiły się na boisku w krótszym wymiarze czasowym. Gospodynie stwarzały sobie sytuacje bramkowe, ale skuteczność pokazały dopiero w drugiej połowie. Do przerwy był remis 1-1.

Bohaterką spotkania została Pola Olender. Młoda zawodniczka, która latem przeniosła się do Stomilanek z AS Stomil Olsztyn trzykrotnie wpisała się na listę strzelców. Autorką czwartej bramki była natomiast Justyna Libera.

STOMILANKI OLSZTYN - ZĄBKOVIA ZĄBKI 4-1 (1-1)

Ptaszek (46' Krajewska) - Bida, Taranowska (60' Kędzia), Żukowska (60' Silny), Korzec, Czarnecka, Ludkiewicz (60' Sokołowska), Olender, Rabiega (60' Rosiak), Osajkowska (46' Krech), Sunday (46' Libera).

W kolejnym sparingu Stomilanki zmierzą się u siebie z Medykiem Konin.