Aktualności
24.03.2023

Postój z Nauką - 13-23.03.2023

Nadrabiamy naukowe zaległości! Jesteście ciekawi, o czym w ostatnich dwóch tygodniach opowiadali na antenie Radia UWM FM zaprzyjaźnieni z nami wykładowcy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie? Zróbcie sobie Postój z Nauką!

 

Prof. Sławomir Kulesza (Katedra Mechatroniki - Wydział Nauk Technicznych UWM) o zasadzie działania barometru.

Dr inż. Mariusz Antolak (Katedra Architektury Krajobrazu, Wydział Rolnictwa i Leśnictwa UWM) opowiada o ogrodach społecznych.

Mgr Kornelia Szmit (Katedra Teorii Ekonomii, Wydział Nauk Ekonomicznych UWM) tłumaczy, czym jest inflacja i deflacja.

Prof. Renata Augustyniak-Tunowska (limnolog z Katedry Inżynierii Ochrony Wód i Mikrobiologii Środowiskowej na Wydziale Geoinżynierii UWM) o eutrofizacji jezior.

Dr Dominika Kotuła (Katedra Literatur i Kultur Anglojęzycznych, Wydział Humanistyczny UWM) o nagrodzonym kilkoma Oscarami filmie "Wszystko wszędzie naraz".

Jak jelenie widzą świat? Tłumaczy mgr inż. Jagoda Czajkowska (Dziewczyna od jeleni z Katedry Hodowli Zwierząt Futerkowych i Łowiectwa Wydziału Bioinżynierii Zwierząt UWM).

Dr Katarzyna Andruszkiewicz (Doktorka od Marketingu z Katedry Rynku i Konsumpcji, Wydział Nauk Ekonomicznych UWM) opowiada o pięciu generacjach konsumentów.

Dr inż. Marta Akincza (Katedra Architektry Krajobrazu, Wydział Rolnictwa i Leśnictwa UWM) o Sztynorcie.

Premierowych Postojów z Nauką możecie słuchać codziennie od poniedziałku do czwartku około 12:20 na antenie Radia UWM FM!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: