Aktualności
06.10.2022

Czekamy na Ciebie! Przyjdź na jesienne przesłuchania w Radiu UWM FM!

19 października zapraszamy na jesienne przesłuchania w Radiu UWM FM! Daj się poznać! Przyjdź do redakcji mieszczącej się w Domu Studenckim nr 2 w Kortowie i opowiedz nam o swoich zainteresowaniach, pomysłach na audycje i tym, co Cię kręci. Zrób ten pierwszy krok a może zostaniesz z nami na dłużej?

Kogo szukamy? Osób, które trochę czasu chciałyby poświęcić na dzielenie się ze słuchaczami Radia UWM FM swoimi pasjami, zainteresowaniami lub po prostu chcą nauczyć się pracy reportera i prezentera radiowego. Tak - nauczyć! Nie wymagamy doświadczenia. Jedną z misji radia studenckiego jest wychowywanie nowych pokoleń dziennikarzy. Podzielimy się zatem z Wami swoją wiedzą i umiejętnościami, byście mogli poznać od podstaw zasady funkcjonowania redakcji radiowej. Część z Was znajdzie swoje miejsce w większych zespołach (newsroomie, redakcji sportowej, kulturalnej czy muzycznej). Inni - własne pomysły na audycje będą mogli realizować już po kilku tygodniach na antenie. Zapraszamy zarówno młodszych jak i starszych. Współpracujemy z licealistami, studentami, absolwentami, naukowcami z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Jak do nas dołączyć? Wystarczy, że w środę 19 października w godzinach 18:00-21:00 pojawicie się w redakcji (ul. Kanafojskiego 1 - DS 2, wejście od szczytu budynku). Chcemy po prostu Was poznać. Osoby, które pojawią się na przesłuchaniach będą mogły opowiedzieć nam o tym, dlaczego chciałyby rozpocząć swoją radiową przygodę, w jakich obszarach tematycznych czują się dobrze i czego oczekują od nas. Nie przegapcie tej okazji, bo kolejna pojawi się dopiero za kilka miesięcy...

Dlaczego warto przyjść na przesłuchania? Bo to najszybszy sposób, by rozpocząć przygodę z Radiem UWM FM. To może być przygoda na lata lub tylko pierwszy, ale niezwykle ważny krok Waszej radiowej kariery. W naszej redakcji wychowaliśmy już setki dziennikarzy i prezenterów, którzy dziś realizują się w większych redakcjach radiowych, telewizyjnych czy internetowych. W żadnym innym miejscu w Olsztynie nie otrzymacie tylu możliwości. Przekonajcie się i dołączcie do nas już teraz!

Posłuchajcie też co o tegorocznych przesłuchaniach mówi redaktor naczelny Radia UWM FM Piotr Szauer.

Pytania? Piszcie śmiało na adres mailowy: pisz@uwmfm.pl.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: