Aktualności
22.02.2023

Wiosenne przesłuchania w Radiu UWM FM

Nie zdążyliście na jesienne przesłuchania? A może właśnie teraz obudziła się w Was chęć podzielenia się ze światem swoimi zainteresowaniami? Nie traćcie czasu i zróbcie ten pierwszy krok. Już w środę 1 marca zapraszamy do redakcji mieszącej się w budynku DS2 przy ul. Kanafojskiego 1 w Kortowie.

Daj się poznać! Przyjdź do redakcji mieszczącej się w Domu Studenckim nr 2 w Kortowie i opowiedz nam o sobie, swoich zainteresowaniach i pomysłach na audycje. Zrób ten pierwszy krok a może zostaniesz z nami na dłużej?

Kogo szukamy? Osób, które trochę czasu chciałyby poświęcić na dzielenie się ze słuchaczami Radia UWM FM swoimi pasjami, zainteresowaniami lub po prostu chcą nauczyć się pracy reportera i prezentera radiowego. Tak - nauczyć! Nie wymagamy doświadczenia. Jedną z misji radia studenckiego jest wychowywanie nowych pokoleń dziennikarzy. Podzielimy się zatem z Wami swoją wiedzą i umiejętnościami, byście mogli poznać od podstaw zasady funkcjonowania redakcji radiowej. Część z Was znajdzie swoje miejsce w większych zespołach (newsroomie, redakcji sportowej, kulturalnej czy muzycznej). Inni - własne pomysły na audycje będą mogli realizować już po kilku tygodniach na antenie. Zapraszamy zarówno młodszych, jak i starszych. Współpracujemy z licealistami, studentami, absolwentami, naukowcami z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Jak do nas dołączyć? Wystarczy, że w środę 1 marca w godzinach 18:00-21:00 pojawicie się w redakcji (ul. Kanafojskiego 1 - DS 2, wejście od szczytu budynku). Chcemy Was poznać! Osoby, które pojawią się na przesłuchaniach będą mogły opowiedzieć nam o tym, dlaczego chciałyby rozpocząć swoją radiową przygodę, w jakich obszarach tematycznych czują się dobrze i czego oczekują od nas. Nie przegapcie tej okazji, bo kolejna pojawi się dopiero za kilka miesięcy.

Dlaczego warto przyjść na przesłuchania? Bo to najszybszy sposób, by rozpocząć przygodę z Radiem UWM FM. To może być przygoda na lata lub tylko pierwszy, ale niezwykle ważny krok Waszej radiowej kariery. W naszej redakcji wychowaliśmy już setki dziennikarzy i prezenterów, którzy dziś realizują się w większych redakcjach radiowych, telewizyjnych czy internetowych. W żadnym innym miejscu w Olsztynie nie otrzymacie tylu możliwości. Przekonajcie się i dołączcie do nas już teraz!

Szczegółowe informacje dotyczące przesłuchań na antenie przedstawiał redaktor naczelny Radia UWM FM - Piotr Szauer. Posłuchajcie!

Pytania? Piszcie śmiało na adres mailowy: pisz@uwmfm.pl.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: