Aktualności
26.08.2023

Campus Polska Przyszłości - już trzeci raz w Kortowie

Od 25 do 31 sierpnia Kortowo ponownie jest miejscem dyskusji o przyszłości kraju. W Campusie Polska Przyszłości uczestniczy w tym roku 1300 osób. To głównie młodzi ludzie, którzy przyjechali tu, by wyrazić swoje zdanie, ale też spotkać się z czołowymi politykami, dziennikarzami, aktywistami oraz postaciami świata kultury.

Gośćmi trzeciej edycji Campusu Polska Przyszłości są m.in. Olga Tokarczuk, Andrzej Stasiuk, Remigiusz Mróz, Mariusz Szczygieł, Agnieszka Holland, Andrzej Seweryn, Maciej Stuhr, Borys Szyc, Magdalena Boczarska oraz Aleksandra i Michał Żebrowscy. Są tu też czołowi polscy politycy (w tym byli premierzy) i aktywiści. W programie znalazły się również koncerty: Piotra Bukartyka, Błażeja Króla, Mroza, Margaret, Michała Salamona, zespołu Polskie Znaki i grupy Sorry Boys. Kortowo w sobotę 26 sierpnia odwiedził także mer Kijowa - Witalij Kliczko.

A wszystko rozpoczęło piątkowe spotkanie z noblistką. Olga Tokarczuk mówiła w Kortowie m.in. o katastrofie klimatycznej. "Ona już trwa i jest nie do zatrzymania" - podkreślała poczas spotkania w Campus Arenie. "Podporządkowaliśmy sobie przyrodę i traktujemy ją, jako zasób, swego rodzaju bogactwo, z którego możemy bezkarnie korzystać. Ten naturalistyczny system, który oddzielił nas od natury po prostu okazał się katastrofalny."

Nasz reporter Piotr Kisiel rozmawiał z uczestnikami wydarzenia. Dlaczego zdecydowali się przyjechać do Kortowa? Na spotkanie z którym z gości Campusu Polska Przyszłości czekają najbardziej? Posłuchajcie!

Relacje z wydarzenia i rozmowy z jego gośćmi usłyszycie w przyszłym tygodniu na antenie Radia UWM FM. W naszych mediach społecznościowych możecie także znaleźć fotorelacje z każdego dnia Campusu.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: