Aktualności
04.11.2020

Coraz bliżej narodowej kwarantanny. Od soboty nowe obostrzenia

Zamknięcie sklepów w galeriach handlowych, instytucji kultury, ograniczenia w przyjmowaniu gości hotelowych a także wprowadzenie obowiązku nauki zdalnej we wszystkich klasach szkół podstawowych i ponadpodstawowych - to nowe obostrzenia wprowadzone przez polski rząd. Będą obowiązywały od 7 do 29 listopada.

Od 9 listopada klasy 1-3 szkół podstawowych przejdą na naukę zdalną. Wszyscy uczniowie i studenci będą uczyć się w domu do 29 listopada. Placówki kultury, m.in. kina i muzea, będą niedostępne dla publiczności już od soboty 7 listopada. Zmniejszy się także limit osób przebywających w sklepach oraz w kościołach. Ograniczona zostanie działalność galerii handlowych. Hotele będą dostępne tylko dla gości podróżujących służbowo.

Cała Polska jest wciąż w czerwonej strefie, a dotychczasowe środki bezpieczeństwa nadal obowiązują. "Zdecydowane kroki i społeczna dyscyplina to jedyna szansa, aby zatrzymać przyrost zakażeń i zapobiec całkowitemu zamknięciu gospodarki" - ostrzega polski rząd.

Szczegóły nowych obostrzeń przedstawił podczas środowej konferencji prasowej Premier RP Mateusz Morawiecki. Posłuchajcie!

Szczegółowe informacje dostępne są na rządowej stronie.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: