Aktualności
12.07.2021

Strzał w samodzielność. Ruszyła zbiórka!

Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa Strzał w 10 w Olsztynie organizuje po raz drugi zbiórkę na wyjazd #Strzał w Samodzielność. W tym roku 11 wspaniałych, młodych bohaterów z Zespołem Downa i FAS będzie pokonywać swoje bariery nad polskim morzem.

 

Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa Strzał w 10 działa na terenie Warmii i Mazur od ponad 15 lat. W tym czasie objęło swoim wsparciem ponad 100 rodzin. Obecnie przygotowuje się do drugiej edycji projektu #Strzał w Samodzielność.

W tym roku 11 wspaniałych, młodych bohaterów z Zespołem Downa i FAS będzie pokonywać swoje bariery podczas wyjazdu usamodzielniającego. Wyjazd z Olsztyna zaplanowano 23 lipca. Trasa przebiegać będzie wzdłuż polskiego wybrzeża (Gdańsk, Jastrzębia Góra i Jarosławiec).

"Do pokonania mamy około 2000 km w 10 dni. Dla większości z naszych podopiecznych jest to przygoda życia, nowe doświadczenie a przede wszystkim szansa na naukę bycia samodzielnym z dala od rodziców. Nad bezpieczeństwem młodzieży czuwać będzie sześcioro opiekunów, w tym jeden medyk" - piszą na stronie zrzutki organizatorzy. "Bycie samodzielnym dla naszych dzieci jest wyzwaniem. Daje im wiarę w lepsze jutro. Podkreśla znaczenie własnego JA. Żeby wyjazd się odbył potrzebujemy jeszcze 10 000 zł. Możesz stać się częścią wyprawy przekazując wpłatę. Jeśli uważasz, że ten wyjazd jest OK dorzuć się i zmieniaj świat naszych dzieci na lepsze!"

O akcji opowiedziała nam Ewa Kowerzanow-Luto. Rozmawiał z nią Łukasz Staniszewski.

Chcecie dołożyć swoją cegiełkę do zbiórki? Zajrzyjcie TU.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: