Aktualności

Wywiady muzyczne

 • Spięty o solowym albumie, powrocie na scenę i przyszłości Lao Che

  11 lipca Hubert "Spięty" Dobaczewski zaprezentował w Olsztynie piosenki ze swojej najnowszej solowej płyty "Black Mental". Przed koncertem w Amfiteatrze im. Czesława Niemena opowiedział Michałowi Napiórkowskiemu o pracy nad tym materiałem, zespole towarzyszących mu na scenie oraz przyszłości......

 • Krakowskie trio Dobry Wieczór zapowiada debiutancką EP-kę

  Dobry Wieczór to nowa krakowska grupa, którą tworzą: Katarzyna Staszko, Paweł Hahn i Bartosz Owczarek. Niedawno zadebiutowali singlem "Burza". A niebawem w sieci pojawi się kolejny klip zapowiadających ich pierwszą EP-kę "Troski". Posłuchajcie, co mówi o niej wokalistka związana wcześniej z...

 • Lenda/Kozub - zabawa muzyką z Marcinem Borsem

  Duet Lenda/Kozub jednogłośnie został wybrany największa indywidualnością konkursu tegorocznych Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie. Przed przyjazdem na festiwal wydał EP-kę "Zabawa w Dom". O pracy nad nią oraz kolejnych planach Paulina i Piotr opowiadali na antenie...

 • Popkultura zagrała w Olsztynie

  W 2020 roku grupa Popkultura wydała swój drugi album "Miłość Zdrada". Ale właściwie dopiero teraz z nowymi piosenkami ma okazję zaprezentować się na większych i mniejszych scenach. Przed koncertem w Olsztynie nasze radiowe studio odwiedził lider zespołu Maciek Olbrych.

 • Karolina Czarnecka w audycji Nazwij To Jak Chcesz

  W audycji Nazwij To jak Chcesz Karolina Czarnecka opowiadała o skierowanej do nastolatek platformie "Córy" oraz współpracy z Chórem Dziewczęcym "Skowronki" we wspólnym projekcie "What Happens When The Woman Takes Power". Z pochodząca z Sokółki wokalistką rozmawiał Wojciech Miśkiewicz.

 • Maken zaprasza na jubileuszową edycję Ostróda Reggae Festival

  Już w ten weekend w Ostródzie doroczne święto reggae. Przez trzy dni w amfiteatrze i jego okolicy będą rozbrzmiewać wszystkie odmiany pochodzącej z Karaibów muzyki. O poszczególnych scenach festiwalowych i artystach na nich występujących na antenie Radia UWM FM opowiadał Mirosław "Maken" Dzięciołowski.

 • Marcin Rumiński w audycji Gramy Swoje

  Gościem Wojtka Miśkiewicza w kolejnym odcinku audycji Gramy Swoje był Marcin Rumiński. Rozmawialiśmy głównie o jego projekcie Rumun Bajdurzy, w którym przedstawia warmińskie bajki. Ale także o grupie Shannon i innych muzycznych wcieleniach olsztyńskiego multiinstrumentalisty.

 • Przedstawiamy laureatów 47. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję"

  Jury 47. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie doceniło autorskie piosenki. Na antenie Radia UWM FM o swoich wrażeniach opowiadali laureaci konkursu: duet Lenda/Kozub, Piotr Zubek, Aleksandra Jeznach i Michał Wróblewski. A rozmawiał z nimi Piotr Szauer.

 • Połączyła ich poezja Baczyńskiego. Mela Koteluk i Kwadrofonik o współpracy i planach

  Mela Koteluk wystąpiła 26 czerwca w Amfiteatrze im. Czesława Niemena w Olsztynie z towarzyszeniem grupy Kwadrofonik. Wspólnie zaprezentowali piosenki z wydanej przed rokiem płyty "Atronomia Poety. Baczyński". O pracy nad albumem, wspólnych i indywidualnych planach rozmawiał z nimi Piotr Szauer.

 • Paula & Karol: Avengersi polskiej sceny alternatywnej

  Zespół Paula & Karol właśnie wydał swoją piątą płytę "Lifestrange". O pracy nad albumem w czasach pandemii i artystycznej bliskości mimo dzielących artystów setek kilometrów opowiadała nam Paula Bialski. "Jeszcze przed pandemią czułam niepokój" - przyznaje wokalistka.

 • Lonely Tree Sound w audycji Gramy Swoje

  Gościem Wojtka Miśkiewicza w audycji Gramy Swoje był Kamil Gorzka z olsztyńskiego kolektywu Lonely Tree Sound. Właśnie ukazała się jego trzecia płyta "Ludzie we mgle". O tym wydawnictwie, ale też koncertowych planach opowiadał w studiu Radia UWM FM. Posłuchajcie!

 • Krzysztof Cugowski zagrał w Olsztynie z Zespołem Mistrzów

  "Sen o dolinie", "Twoje radio", "Demony wojny" czy "Martwe morze" - to tylko niektóre utwory, które wybrzmiały 24 czerwca ze sceny Amfiteatru im. Czesława Niemena w Olsztynie. Letni sezon koncertowy w stolicy regionu otworzył występ Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów.

 • Hipis z Łydki Grubasa w audycji Gramy Swoje

  Gościem Wojtka Miśkiewicza w audycji Gramy Swoje był lider olsztyńskiej grupy Łydka Grubasa - Bartosz "Hipis" Krusznicki. Wokalista opowiedział o kulisach pracy nad teledyskiem do singla "Ona Mówi". Zdradził także plany koncertowe zespołu na kolejne miesiące.

 • Nowy album Lonely Tree Sound

  Lonely Tree Sound to kolektyw z Olsztyna grający muzykę reggae i dub w elektronicznym wydaniu. Właśnie ukazała się jego trzecia płyta "Ludzie we mgle". Podobnie jak dwie wcześniejsze, została nagrana w studiu Dj'a Faudy w podolsztyńskich Rapatach. Naszym gosciem był Kamil Gorzka.

 • Natalia Przybysz nagrywa płytę z tekstami Kory

  Jesienią ma ukazać się album na którym niepublikowane dotąd teksty wokalistki grupy Maaanam śpiewać będzie Natalia Przybysz. Co łączy ją z Korą? Jak wspomina czas nagrywania płyty "MTV Unplugged"? M.in. o to w Olsztynie pytała ją Marta Wróblewska. Posłuchajcie!

 • Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj

  "Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj" - to tytuł debiutu literackiego Mery Spolsky. Jej premiera już 16 czerwca. Wokalistka i autorka znana z barwnych kostiumów i piosenkowych prowokacji o swojej przygodzie z pisaniem oraz planach muzycznych opowiedziała Wojtkowi Miśkiewiczowi.

 • Pierwsza polska monografia The Smiths

  5 lat kariery, 4 albumy studyjne, 17 singli – to wystarczyło, by zmienić oblicze muzyki alternatywnej. Zespół The Smiths to prawdziwy popkulturowy fenomen. A jego historia to znakomity materiał na książkę. Pierwszą polską monografię grupy napisał Maciej Koprowicz. Z autorem rozmawiał Michał Napiórkowski.

 • Krzysztof "Dżawor" Jaworski w audycji Gramy Swoje

  Gościem Wojtka Miśkiewicz w audycji Gramy Swoje był gitarzysta i lider grupy Harlem - Krzysztof "Dżawor" Jaworski. Zespół opublikował niedawno nową piosenkę "Mazurski Wiatr". To zapowiedź kolejnego albumu, nad którym muzycy kończą właśnie pracę. Jaki będzie? Posłuchajcie!

 • Skank Ranger w audycji Gramy Swoje

  Gościem audycji Gramy Swoje był Skank Ranger, czyli Grzegorz Zacharewicz. Olsztyński producent opowiadał o swoim nowym wydawnictwie "Mandala Riddim" i zaplanowanych na najbliższe tygodnie występach. Pod koniec czerwca pojawi się m.in. w Skolitach podczas imprezy Warmińskie Dubowe Noce.

 • Marta Bijan opowiada o "Sztuce Płakania"

  Gościem Wojciecha Miśkiewicza w audycji Uwierz w Muzykę była Marta Bijan. Pochodząca z Sosnowca wokalistka, reżyserka i poetka wydała właśnie nowy album "Sztuka Płakania". Ma on być zwrotem w jej dotychczasowej muzycznej karierze. "To moja próba okiełznania smutku i mroku" - przyznaje artystka.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: