Aktualności

Inne

 • Wiosenne przesłuchania w Radiu UWM FM!

  Jeśli chcesz się rozwijać, poznać wiele ciekawych osób a może nawet przeżyć przygodę swojego życia - koniecznie zajrzyj do redakcji Radia UWM FM w środę 16 marca! Zapraszamy na wiosenne przesłuchania. Przyjdź, opowiedz o swoich zainteresowaniach i dołącz do nas!

 • Poznaj Radio UWM FM, wylicytuj płytę i zagraj z WOŚP!

  Spędź z nami jeden dzień (poznając redakcję oraz współtworząc program Radia UWM FM) i zgarnij płytę z autografem gwiazdy 61. Kortowiady - Kaśki Sochackiej. Zapraszamy do udziału w licytacji podczas 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

 • Dołącz do nas - przyjdź na przesłuchania do Radia UWM FM!

  Długo na to czekaliśmy... ale w końcu możemy zaprosić Was na kolejne przesłuchania! Chcecie współtworzyć zespół Radia UWM FM - nauczyć się dziennikarskiego fachu, poznać wielu inspirujących ludzi a może nawet rozpocząć przygodę na całe życie? Zajrzyjcie do nas 13 lub 14 października!

 • Od 1 września - jesienna ramówka w Radiu UWM FM

  Tak! To już ten czas... Wieczory robią się coraz krótsze, a rano wstaje nam się trudniej. Ale dla radiowców jesień oznacza czas powrotów. Jeśli stęskniliście się za głosami, które w wakacje zniknęły z naszej anteny lub jesteście ciekawi jakie nowości przygotowaliśmy - przeczytajcie ten tekst!

 • Kortowo miejscem dyskusji o przyszłości Polski i Europy

  27 sierpnia w Kortowie rozpocznie się Campus Polska Przyszłości. W wydarzeniu uczestniczyć będzie tysiąc młodych osób chcących mieć wpływ na przyszłość swojego kraju. Spotkają się tu z czołowymi politykami z kilku europejskich krajów, ale także przedstawicielami świata nauki i kultury.

 • Olsztyn Green Festival 2021 - niedzielne studio festiwalowe

  Ostatniego dnia tegorocznej edycji Olsztyn Green Festivalu w naszej audycji plenerowej gościliśmy m.in. Błażeja Króla, dziewczyny z Shyness! oraz Kwiat Jabłoni. Festiwalową strefę Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odwiedzili także organizatorzy imprezy oraz przedstawiciele władz samorządowych.

 • Olsztyn Green Festival 2021 - sobotnie studio festiwalowe

  Misia Furtak, Arek Kłusowski, Baasch i Organek byli naszymi gośćmi podczas sobotniej audycji z Olsztyn Green Festiwalu. Na scenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i Radia UWM FM rozmawialiśmy także z naukowcami. Zapraszamy do wysłuchania sobotniej audycji z plaży nad jeziorem Ukiel.

 • Olsztyn Green Festival 2021 - piątkowe studio festiwalowe

  Pierwszego dnia tegorocznej edycji Olsztyn Green Festivalu w rozmawialiśmy m.in. z Muńkiem Staszczykiem i Belą Komoszyńską z Sorry Boys. Nasze plenerowe studio na plaży odwiedzili także: Rektor UWM prof. Jerzy Przyborowski, dr hab. Leszek Błaszkiewicz oraz dr inż. Joanna Ciborska.

 • Stacja Dobro z nagrodą konkursu IDOL 2021

  Nasza redakcyjna koleżanka Aneta Pawelczyk-Piłat została laureatką regionalnego etapu konkursu IDOL 2021 organizowanego przez Fundację Szansa dla Niewidomych. W kategorii Media pierwszą nagrodę otrzymała audycja Radia UWM FM "Stacja Dobro"!.

 • Dołącz do zespołu Radia UWM FM!

  Masz pomysł na audycję? Chcesz nauczyć się pracy reportera radiowego od podstaw? Czekamy na Ciebie w Radiu UWM FM! Jeszcze w sierpniu możesz dołączyć do naszego zespołu. Zrób pierwszy krok i daj się poznać. A może niedługo właśnie Ciebie usłyszymy na 95,9 fm?

 • Strzał w samodzielność. Ruszyła zbiórka!

  Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa Strzał w 10 w Olsztynie organizuje po raz drugi zbiórkę na wyjazd #Strzał w Samodzielność. W tym roku 11 wspaniałych, młodych bohaterów z Zespołem Downa i FAS będzie pokonywać swoje bariery nad polskim morzem.

 • Wygraj wakacje w Chorwacji!

  Chcesz wygrać voucher o wartości 1000 złotych dla dwóch osób na lot samolotem w obie strony z Szyman do do Rijeki? Weź udział w konkursie przygotowanym przez Radio UWM FM i Port Lotniczy Olsztyn-Mazury. Nagraj swoje wspomnienia z Chorwacji i leć tam jeszcze raz!

 • VI Noc Radiowców w Kortowie

  Tym wydarzeniem rozpoczynamy świętowanie 20-lecia Radia UWM FM. W sobotę 19 czerwca zapraszamy Was na VI Noc Radiowców w Kortowie. Na 95,9 fm ponownie usłyszycie audycje sprzed lat oraz ich autorki i autorów. W studiu live sesję zagrają nasi specjalni muzyczni goście.

 • Jak nas słychać?

  Od kilku dni pracujemy nad nowym brzmieniem Radia UWM FM. Chcemy zmieniać się dla Was na lepsze. I jesteśmy ciekawi Waszej opinii! Dajcie znać, czy słychać różnicę. Napiszcie też na czym jeszcze Wam zależy i czego oczekujecie po naszej pracy. Kontakt: pisz@uwmfm.pl

 • Kolejny rekordowy finał WOŚP. Orkiestra grała głośno także w Olsztynie

  Ponad 127 milionów złotych - taką kwotę wskazuje obecnie licznik 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo obowiązujących ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, Polacy kolejny raz pokazali, że potrafią i chcą pomagać. Także w Olsztynie działo się sporo.

 • Przed nami 29. finał WOŚP!

  Przed nami 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Fundacja zbiera pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Główne wydarzenia zaplanowano na niedzielę 31 stycznia - także w Olsztynie.

 • Paczki dla Bezdomnych - przedświąteczna akcja w Olsztynie

  Od 17 do 19 grudnia w Olsztynie trwać będzie zbiórka produktów spożywczych, odzieży, kosmetyków oraz ozdób choinkowych i świątecznych opakowań na prezenty. Trafią one przed Wigilią do olsztyńskiego schroniska dla bezdomnych, by jego podopieczni mogli także poczuć magię Bożego Narodzenia.

 • WOŚP znów zagra w Olsztynie. Sztab został już zarejestrowany!

  W Olsztynie został już oficjalnie zarejestrowany sztab 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od 16 listopada zgłaszać mogą się do niego osoby, które chciałyby pomóc w tegorocznej zbiórce. Jak to zrobić? Kto może zostać wolontariuszem? Posłuchajcie!

 • Wyniki OBO 2020

  146 projektów zgłoszono to tegorocznej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W październiku mieszkańcy wybrali te, które zostaną zrealizowane w najbliższych miesiącach. Właśnie poznaliśmy wyniki głosowania. Do zwycięzców trafi w sumie ponad 6,5 miliona złotych.

 • Coraz bliżej narodowej kwarantanny. Od soboty nowe obostrzenia

  Zamknięcie sklepów w galeriach handlowych, instytucji kultury, ograniczenia w przyjmowaniu gości hotelowych a także wprowadzenie obowiązku nauki zdalnej we wszystkich klasach szkół podstawowych i ponadpodstawowych - to nowe obostrzenia wprowadzone przez polski rząd. Będą obowiązywały od 7 do 29 listopada.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: